Наші захисники роблять все, для того, щоб звільнити землі від ворожих окупантів. Проте бої за населені пункти запеклі і контрнаступ не може розвиватися стрімко. Про це в інтерв’ю Главреду розповів військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
«Йдуть важкі бої і ворог чинить опір. Наше просування не буде стрімким і швидким», — говорить Мусієнко.
Експерт переконаний, що українські військові зможуть дістатися до так званого «сухопутного коридору» біля Кримського півострова набагато пізніше, ніж здається.
«Силам оборони зараз потрібно 2-3 тижні, щоб взяти один населений пункт, ще тиждень — щоб закріпитися там, а в цілому — фактично місяць», — пояснив експерт.
Нагадаємо, що в СБУ розкрили подробиці, щодо вибухів на Кримському мосту у жовтні 2022 та в липні 2023 року. Проте «бавовна» може завітати на міст ще раз.
Про це одному українському ЗМІ заявив військовий експерт Владислав Селезньов. Він зазначив, що цей логістичний напрямок є дуже важливим для окупаційного війська. А це означає, що він є пріоритетною ціллю для Сил оборони України.
«Якщо «бавовна» завітала двічі до Керченського мосту, вона обов’язково завітає туди ще не один раз», – вважає Селезньов.
Як він каже, колишній командувач армією США в Європі генерал Бен Годжес зазначав про те, що для того, аби в мінімальні терміни та з найменшими витратами звільнити тимчасово окупований Крим від росіян, треба виконати дві місії.
Перша із них – зруйнувати Кримський міст, а далі системно планомірно руйнувати ворожі військові частини, військові об’єкти на території Криму та Севастополя.
Щойно ми матимемо достатню кількість високоточних далекобійних ракет, наприклад, ATACMS, ми матимемо змогу реалізувати цей план досить в короткі терміни, працюючи на відстані до 250 кілометрів, – зауважив військовий експерт.
І от, коли українська армія фактично впритул наблизиться до кримських перешийків, то вона матиме змогу реалізувати план, щодо руйнування бойового потенціалу російського війська.