Верховна Рада проведе позачергове засідання, на якому можуть розглянути кадрові зміни в Кабміні. Ймовірно, міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова звільнять, щоб потім він обійняв посаду глави КМДА, забравши її у Віталія Кличка.
Політолог Володимир Фесенко в ефірі 24 каналу заявив, що певні ризики для Кличка справді існують. Його не можна відсторонити від посади мера Києва, однак крісло керівника КМДА він теоретично може втратити.
За словами Фесенка, ситуацію довкола стосунків Офісу Президента та мера Києва не варто узагальнювати. Наприклад, наприкінці 2019 року також говорили про те, що Кличка можуть звільнити.
Вже у 2020 році усе нібито владналося й напруги не було. Однак навесні вона чомусь знову виникла.
“Зараз нова, вже 3 хвиля такої напруги довкола стосунків центральної влади та мера Києва. Думаю, що певні ризики для Віталія Володимировича дійсно існують”, – заявив Фесенко.
На думку політолога, Кличко у стосунках з Банковою вже намагається контратакувати. У майбутньому він може об’єднати довкола себе противників Володимира Зеленського та ОПУ.
Крім того, якщо будуть спроби звільнити Кличка з посади очільника КМДА, він матиме можливість звернутися до суду, оскаржуючи таке рішення.
Нагадаємо, до підлеглих Віталія Кличка знову нагрянули з обшуками. Цього разу прокуратура підозрює столичних чиновників у “відмиванні” бюджетних коштів на будівництві Подільського мосту і закупівлях шкільних меблів. У травні правоохоронці разом з фіскалами вже проводили десятки перевірок у зв’язку з корупційними зловживаннями посадовців комунальних підприємств.
Кличко традиційно відповів, що вважає обшуки “політичним тиском” влади і спробою змістити його з посади голови Київської міськдержадміністрації.
Ще 16-е серпня був не найкращим днем для київських чиновників – вони знову опинилися у центрі корупційного скандалу. Співробітники прокуратури провели одразу два обшуки, причиною для яких стали підозри у розкраданні бюджетних грошей.
Вранці правоохоронці завітали до Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та їхніх підрядників. Як пояснили у столичній прокуратурі, підставою для перевірок стало кримінальне провадження про незаконне привласнення коштів у ході будівництва Подільського мосту через Дніпро. Розмір потенційних збитків, які розслідуються, – понад 4,5 млн гривень.
На цьому обшуки не закінчилися. Після обіду вони продовжилися в Управлінні освіти Печерської РДА. Там слідчі встановлювали обставини зникнення майже 0,5 млн гривень під час закупівлі меблів для шкіл.
До підлеглих Віталія Кличка вже не вперше приходять з перевірками. У травні на всю країну прогримів скандал, коли обшуки відбулися одразу в доброму десятку комунальних підприємств і в кума київського голови Артура Палатного. Тоді з’ясувалося, що столичних чиновників підозрюють у корупційних зловживанням, загальна сума яких перевищує сотні мільйонів гривень. Палатному слідство “пред’явило” покривання нелегальної торгівлі в підземних переходах.
“Ситуація з розслідуваннями корупції в КМДА продовжується. До Кличка можна ставитись по-різному, але масштаб корупційних схем в місті не може не непокоїти. Можна багато говорити про політичні мотиви, але диму без вогню не буває. І тут або Кличко втратив контроль над ситуацією і її перехопили ділки різного ґатунку, або з самого початку робота була заточена під інтереси найближчого оточення, яке не можна чіпати”, – прокоментував ситуацію з черговими обшуками в Київраді політолог Ігор Петренко.
У політичних колах вже не перший місяць ходять чутки, що Віталія Кличка можуть позбавити частини повноважень. Як міський голова, він, звісно, обраний киянами. Але чи бути йому заодно очільником Київської адміністрації – вирішувати президенту і уряду. Яким буде рішення щодо нього – покаже час.