Журналісти американської газети Wall Street Journal проаналізували результати саміту НАТО у Варшаві та розповіли про досягнені домовленості, передає Корупція.Інфо.

"Метою варшавського саміту НАТО було збільшення тиску на Росію, щоб вона відмовилася від агресивних дій до своїх сусідів", – цитує видання Польське радіо.

У газеті наголосили, що лідери НАТО першочергово вирішували як відновити мирний процес в Україні. Wall Street Journal зокрема пише, що як і на форумі НАТО, так і під час зустрічей в кулуарах, лідери Союзу дискутували про велику кількість випадків жертв конфлікту в Україні.

Вони також висловлювали стурбованість створенням Росією "заморожених конфліктів" в Україні, Грузії та Молдові, а також намаганням Москви відкрити нові фронти на Балканах.

Журналісти зазначили, що НАТО підготувало пакет підтримки у боротьбі з, так званою, гібридною загрозою, яка охоплює таємні дії, що мають на меті політичну дестабілізацію у деяких країнах.

Газета зауважила, що керівники НАТО намовляли президента Петра Порошенка на політичну поступку, якою є надання більшої автономії Східній Україні. Проте, таке рішення дуже непопулярне серед політиків у Києві.

Wall Street Journal нагадало, що у червні Європейська комісія на півроку продовжила санкції щодо Росії.

"Однак чергове їх продовження стоїть під знаком запитання", – зазначили у виданні.

Нагадаємо, 8-9 липня у Варшаві відбувся саміт НАТО, в якому також взяв участь Президент України Петро Порошенко. Під час саміту Україна та Польща підписали угоду про постачання зброї.