Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас на зустрічі зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим заявив, що РФ повинна забезпечити надійну навігацію суден через Керченську протоку.
Ми стурбовані ситуацією в Азовському морі. У Москві я сьогодні ще раз піднімав це питання з представниками Росії, зокрема, в розмові з Лавровим. Я чітко дав зрозуміти, чого ми очікуємо: Росія повинна забезпечити надійний прохід через Керченську протоку, – сказав Маас.
Варто зазначити, що промова Хайко Мааса, не залишила іншого вибору Лаврову, як погодитись на всі запропоновані Німеччиною варіанти.
"Ми чуємо, що це вже сталося. Ми хочемо, щоб це було на триваючій базі забезпечено. Криза, яка була в грудні, в такому вигляді не повинна більше повторитися", – додав глава німецького зовнішньополітичного відомства.
Окрім того, Берлін уважає абсолютно неприйнятним арешт у Росії українських моряків, затриманих 25 листопада в Чорному морі, сказав міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас на прес-конференції зі своїм українським колегою Павлом Клімкіним у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Маас зазначив, що порушував це питання під час сьогоднішнього візиту до Москви. Там він провів переговори з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"У Москві я також звернув увагу на те, що для федерального уряду [Німеччини] арешт українських моряків є абсолютно неприйнятним, і ми вимагали їх негайного звільнення", – сказав Маас.
Він додав, що Німеччина закликає РФ звільнити й інших українців, зокрема режисера Олега Сенцова.
"Це питання має також для федерального уряду велике значення поряд з іншими випадками. Це питання має бути розв′язане російською стороною. Ми виступаємо за звільнення цих людей", – заявив міністр.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ.
15–16 січня 2019 року Лефортовський суд Москви продовжив 21 моряку термін тримання під вартою до 24 квітня, ще трьом – до 26 квітня.
Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає їх негайного звільнення.