кабмін

Те, що відбувається з мінімальними соціальними стандартами в Україні – це ненормальна ситуація. Враховуючи рівень інфляції, Кабінет міністрів повинен був підвищити мінімальні зарплати на 65%.


Про це заявив виконавчий директор Міжнародного фонду блайзерів Олег Устенко, повідомляє Корупція Інфо з посиланням на Радіо Свобода.
 

"Те, що відбувається з мінімальними соціальними стандартами – це ненормальна ситуація. Якщо ми подивимося рівень інфляції поточного 2015 року – 50%, а на наступний рік передбачається 12%, то держава повинна підвищити на 65% мінімальну зарплату ще на початку 2015 року. Але треба розуміти, що у тих, хто зараз живе на мінімальні доходи, рівень інфляції значно вище, ніж ті 50%, які дасть соціальна статистика за результатами цього року. І точно не такі, які дасть статистика, якщо будуть виконані параметри в наступному році – на рівні 12% ", – розповів експерт.

Він зазначив, що йдеться про групу населення, "яка не живе, а виживає". За його словами, мінімальні зарплати і соціальна допомога зажадають значної коригування, але це не передбачено в бюджеті.


"Не треба боятися вводити талони на харчування для того, щоб дати можливість вижити цим людям, які отримують мінімальні зарплати, використовувати всі соціальні бонуси. Якість держави характеризується ставленням до найбільш вразливих верств населення", – підкреслив Устенко.