Для сотень тисяч українських родин квадратні метри від держави — нездійсненна мрія.
Можна десятиліттями стояти у черзі в надії отримати безкоштовне житло. У той час правоохоронцям, суддям, прокурорам щороку пачками дістаються дармові квартири.
Схеми, відкатані роками, і сьогодні працюють безвідмовно. А коли система несподівано дає збій — починається завзята боротьба. Агенти "ЦРУ" дізналися — як наближені до закону чиновники примудряються покращувати свої житлові умови за державний кошт.
Квітень 2016 року. Генеральна прокуратура виступає з гучною заявою. У головного борця із корупцією у відомстві Віталія Каська і в самого "рильце в пушку".
Театральне вручення підозри, накладення арешту на нерухомість опального екс-прокурора, брифінги для журналістів – ГПУ проявила небачену дотепер активну діяльність у боротьбі із корупцією у своєму ж відомстві. У самого фігуранта відповідь на всі звинувачення одна: це своєрідна помста екс-головного Шокіна за "діамантове" викриття.
Позиція захисту Каська залізна: ГПУ із своїми звинуваченнями сяде у калюжу. Квартири — то державні, але надані з різним статусом.
Першу, однокімнатну, Касько отримав при переведенні зі Львова у столицю без черги, як перспективний держслужбовець. Оскільки слова "службова" в документах не фігурувало, її згодом безперешкодно приватизувала на власне ім’я матір прокурора.
Наступні апартаменти у 155 квадратів, вже у елітному будинку на Печерських пагорбах, дісталися йому в якості бонуса. Такою "плюшкою" у 2008-му повертали Каська до прокуратури із адвокатської практики. І за надання ордеру, і за подальше виведення квартири із службового фонду клопотала ГПУ. Сам Касько відхрещується – нічого не просив, коли запропонували – не відмовився.
Ще не встиг вщухнути скандал із Каськом, а в мережу потрапили нові сенсаційні документи про квартирні здобутки діамантового прокурора Олександра Корнійця. Більше — дивіться в ексклюзивному розслідуванні.
Джерело: 24 канал.