Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розкритикував Німеччину за зволікання з поставками зброї Україні і повільну відмову від російських енергоносіїв.

Про це він заявив в інтерв’ю Spiegel.

“Стає очевидним, що енергетична політика Німеччини, якою завжди хвалився Берлін, у руїнах. Відмова від вугільної та атомної енергетики була передчасною, про будівництво Північного потоку 1 і 2 і пов’язану з цим залежність від Росії навіть говорити не доводиться. Політика Німеччини завдала величезної шкоди Європі” – сказав Моравецький.

Він також розкритикував позицію Німеччини у перші місяці російського вторгнення.

“Ми з самого початку були впевнені, що Україна бореться не просто за власне виживання, а за свободу Європи. Якщо Україна впаде, це буде лише питанням часу, коли Путін атакує наступну країну. Для поляків було прикро те, що німці так пізно усвідомили свої помилки в енергетичній політиці. Путін використовує трубопроводи як зброю, для нього енергетична політика є інструментом ведення війни. Україна давала відсіч ворогу швидше, ніж німці приймали рішення”  – зазначив прем’єр Польщі.

“Польща вже поставила зброї на понад два мільярди доларів, 300 танків та іншу важку техніку. Коливання, бездіяльність Берліна серйозно ставлять під сумнів цінність союзу з Німеччиною. І не тільки ми це говоримо. Я також чую це від низки інших голів урядів у Європі” – підкреслив він.

Додамо, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розповів про новий план російського диктатора Володимира Путіна щодо України і звернувся до країн Євросоюзу із закликом виділити Києву обіцяний транш в 9 млрд євро.

За його словами, якби Росія перемогла, це була б велика поразка не лише для України, а й для всієї Європи. Для ЄС це означало б поразку європейських цінностей, за які сьогодні бореться Україна.

Про це Канцелярія прем’єр-міністра Польщі повідомила у Твітері.

“Наступний план Путіна – поставити Україну на коліна через брак фінансових ресурсів”, – сказав Моравецький.

Він наголосив, що з цієї героїчної оборони України має народитися нова Європа – “Європа з Україною як державою-членом”.

Він підкреслив, що вже немає повернення до бізнесу з РФ у такому вигляді, яким він був до її повномасштабного вторгнення в Україну.

“Росія вживає усіх можливих економічних інструментів, (це виглядає – УНІАН) як пістолет, що приставлений до голови України та багатьох європейських держав. І тому із цієї жахливої війни, з цієї героїчної оборони та захисту, має народитися нова Європа – з Україною як повноцінним членом ЄС. І Польща разом із нашими союзниками закликає Єврокомісію якнайшвидше передати те, що ми вже обіцяли Україні в червні – тобто 9 млрд євро”, – сказав прем’єр.

Відтак, за словами Моравецького, усі країни повинні допомагати Україні фінансово.

Нагадаємо, що план санкцій проти Російської Федерації виконаний на 70%, але тиск має посилюватися.

Як повідомляється на сайті Офісу президента, про це заявив керівник ОП Андрій Єрмак під час чергового засідання Міжнародної експертної групи щодо санкцій проти Росії, яку очолюють Єрмак та екс-радник президента США з питань нацбезпеки Посол Майкл Макфол.

Зазначається, що група традиційно зустрічається у форматі відеоконференції.

Зокрема, Єрмак подякував членам групи за продуктивну роботу протягом п’яти місяців і привітав їх із досягненням вагомого результату – виконанням на 70% Плану дій, представленого у квітні цього року.