криммммм
Євромайдан SOS опублікував перший випуск щомісячного звіту “Крим. Хроніки окупації” із хронологічним описом арештів, нападів, допитів та сфабрикованих судових засідань.


Перше видання хроніки представляє доволі невеселу ситуацію, якою була весна для жителів півострова, передає Корупція.Інфо із посиланням на Український погляд.

"Поштовхом для підготовки хронік з одного боку стала ілюзія міжнародного співтовариства, що після першого року анексії в Криму "все більш-менш спокійно", – коментує презентацію звіту координатор Євромайдан SOS Олександра Матвійчук, – а з іншого – болісні відчуття кримчан, для яких "Крим – це Україна" є не просто словами, що материкова Україна не звертає на них увагу у зв'язку із війною на Донбасі".

Попри те, що події на Донбасі виглядають більш драматичнішими, координатор Крим SOS Таміла Ташева закликає тримати питання Криму в топі суспільної уваги.

"Незважаючи на те, що в Криму не ведуться військові дії, там відбувається неоголошена війна із громадянами України. Тому українська держава та міжнародна спільнота повинні докласти зусиль та віднайти ефективні механізми захист прав кримчан та окупованих територіях." – вважає вона.

Із цією позицію погоджується і співкоординатор Комітету захисту прав кримськоготатарського народу Абмежит Сулейманов. Так, на його думку, Україна має щось зробити для того, щоб підтримати своїх громадян, які живуть у Криму.

"У своїх діях щодо Криму Росія випереджає нас на кілька кроків уперед. – говорить він. – Окупаційна влада Криму "обезголовлює" кримськотатарський народ, намагається встановити контроль над Меджлісом та загнати усіх у рамки, які були б бажані російському уряду. Потрібно поміняти тактику щодо Криму, для того щоб бути попереду, а не плестись в хвості."

Велика частка зафіксованих випадків присвячена переслідуванню кримськотатарського народу як самоорганізованої спільноти, що чинить ненасильницький опір окупації. Саме тому кримські татари часто стають жертвами репресій, які відбуваються як із використанням правових механізмів, так і в позаправовий спосіб.

"Ми закликаємо експертів міжнародного права розробити дефініцію "пригноблені народи" та надати кримськотатарському народу статус пригнобленого. На даний час російська державна машина створює всі умови для того, щоб в Криму могли відкриватись все нові і нові справи щодо кримських татар. Таким чином чином Росія продовжує репресії." – стверджує співкоординатор Комітету захисту прав кримськоготатарського народу Ескендер Барієв.

Джерело: Корупція.Інфо