Кабінет міністрів України ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року. Скасування ДФС є фактично умовою для другого траншу макрофінансової допомоги для України. Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.
«Це один з маячків для другого траншу. Це фактично умова для другого траншу. До кінця року ми повинні затвердити концепцію реформування державної податкової служби», — розповів Шмигаль.
За його словами, ліквідація Державної фіскальної служби є однією з умов отримання другого траншу в рамках п’ятої програми надання Україні макрофінансової допомоги.
«Наша ідеологія, це має бути інтелектуальний орган, замість Державної фіскальної служби. Не силовим, а інтелектуальним. Тобто, орган, який буде мати доступ до баз даних, ресурсів, який буде інтелектуально шукати фінансові порушення, викривати їх і передавати їх у відповідний орган», — пояснив прем’єр.
Державна фіскальна служба була утворена в 2014 році після реорганізації Міністерства доходів та зборів. Відомство займалося податковою та митною політикою. Також ДФС підпорядковувалась податкова міліція.
Також зазначимо, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з Високим представником Євросоюзу Жозепом Боррелем під час робочого візиту до Брюсселя підкреслив, що сторони мають докласти максимум зусиль для реалізації тих завдань з «20 досягнень до 2020 року», які досі залишаються невиконаними.
«Маю на увазі підписання Угоди про спільний авіаційний простір. Необхідно знайти можливість підписати цю угоду з Україною якомога швидше. Ми розраховуємо на підтримку Європейської Комісії в цьому питанні. Це сприятиме подальшому розвитку української авіаційної галузі, збільшенню кількості польотів та пасажирських перевезень», – зазначив очільник Уряду.
Переговорний процес щодо укладення Угоди про Спільний авіаційний простір (САП) між Україною та ЄС, що передбачено Угодою про асоціацію, розпочато у грудні 2007 року на виконання Указу Президента України від 19 жовтня 2007 року № 981 «Про делегацію України для участі у переговорах з Європейським Союзом щодо укладення Угоди» і завершено 28 листопада 2013 року її парафуванням у м. Вільнюс.
Мета Угоди про САП – поступове формування спільного авіаційного простору між Європейським Союзом та його державами-членами та Україною, який заснований, зокрема, на однакових правилах у сфері безпеки польотів, авіаційної безпеки, управління повітряним рухом, захисту навколишнього середовища, захисту прав споживачів, систем комп’ютерного бронювання, а також, що стосується соціальних норм в авіаційній галузі.