В Італії померла легендарна гімнастка Ніна Бочарова. Вона була першою українкою, яка завоювала золото на Олімпійських іграх. 24 вересня їй виповнилося б 96 років.

Про смерть гімнастки повідомили в Національному олімпійському комітеті.

“Важко переоцінити внесок Ніни Антонівни в розвиток гімнастики і всього олімпійського руху. В історію світового олімпізму ім’я цієї тендітної, але разом з цим неперевершеної спортсменки назавжди вписано золотими літерами”, – йдеться на сайті НОК.

Майбутня чемпіонка народилася 24 вересня 1924 року в селі Супрунівка Полтавської області. Після закінчення Київського інституту фізичної культури працювала старшим тренером в спортивних товариствах, а також інструктором зі спорту.

У 1952 році на XV Літніх Олімпійських іграх в Гельсінкі викликала справжній фурор. Вона завоювала чотири медалі, дві з яких на колоді і в командній першості, виявилися вищої проби (ще два “срібла” були здобуті в багатоборстві та групових вправах з предметом).

Крім того, Бочарова придумала вправу, яку до неї ніхто в світі не виконував, – поперечний шпагат на брусах.

Після завершення кар’єри Ніна Антонівна працювала тренером у спортивних товариствах в Москві і Києві. У 1979 році вийшла на пенсію.

У 2004 році Бочаровой була надана честь першою нести факел естафети олімпійського вогню на українській землі.