Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Валерій Лесников розповів про стан здоров’я Олени Підгрушної.

Вона пропустила кінцівку минулого сезону через міокардиту, а також про формування складу на літній чемпіонат світу.

Вносилися деякі корективи щодо підготовки Олени Підгрушної, тому що вона поки що перебуває в більш заощаджуючому режимі. У неї своя програма підготовки, а всі інші дівчата працюють згідно з планом. На контрольну гонку ми не планували ставити Олену, і думаю, що перші серйозні гонки у неї будуть ближче до вересня. Вона ще повинна пройти планове медичне обстеження перед виїздом в гори, будемо аналізувати її стан, подивимося, що скажуть лікарі.

Поки все було нормально, лікарів її стан влаштовував, тому ми досить плавно втягуємося, без форсажу форми. Найголовніше в цьому випадку – не нашкодити. В принципі по роботі вона підтяглася, деякі тренування робить на рівні з іншими дівчатами, так що дивимося оптимістично на її перспективи.

Збір в Отепя пройшов добре, погода не завадила. Було не жарко, не холодно, невеликі дощі перепадали, але в основному між тренуваннями. Один раз тільки ми намокли, а так з усіма планами, з усіма навантаженнями дівчата впоралися. У жінок все найсильніші поїдуть на літній чемпіонат світу. 16 серпня в нас запланована контрольне тренування в Італії. Туди під’їде група Шамрая – сестри Семеренко, а також Олег Меркушин підвезе своїх дочок.

Контрольну ми вирішили провести в Тоблахі, так би мовити, на нейтральному полі. Це трошки нижче ніж Обертілліах, де ми будемо проходити підготовку, і Антхольц, де будуть тренуватися дві інші групи.

Ми вже замовили стрільбищі, нас включили в графік. У перший день у нас буде переглядове тренування, а на другий вже проведемо контрольну гонку. Після неї зможемо оголосити склад на чемпіонат світу. При цьому, контрольну в Отепя ми в розрахунок брати не будемо. Ми її провели як зріз по певному етапу підготовки, а до чемпіонату світу від неї ще далеко.