Екс-міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун розкритикувала завідувача відділення трансплантації та хірургії печінки Національного інституту трансплантології ім. Шалімова Олега Котенко, якого раніше спіймали на хабарі в 40 тисяч доларів.

У своєму Facebook міністр провела аналогію з пожежником і підкреслила, що пожежний, який загасив пожежу, але вкрав з погашеного будинку цінні речі, не може бути героєм. Аналогічна ситуація і з лікарем, який хотів допомогти людини за величезні гроші.

“Пострадянська медична еліта нав’язала частини суспільства тезу про те, що подібні злочини є санкціонованими, тому заробітна плата у лікарів низька і вони рятують життя. Тому займатися здирництвом і шантажем людей в розпачі – це нормально.

“Нашу дівчинку можна було врятувати, але він попросив 50 тисяч доларів за операцію. Кожен день вимагав гроші … Їй було 19 років. 19 !!!”, – це розповідь тільки про одну з пацієнток Котенко “, – пише Супрун.

Також екс-міністр підкреслила, що кажучи про такі злочини, не повинно бути подвійних стандартів.

“У правовій державі всі рівні перед законом і правосуддя здійснюється незалежно від майнового чи соціального становища. Зате в черговий раз спостерігаємо вибіркове правосуддя і маніпуляцію громадською думкою. Реформована судова система, яка вже давно прогнила і захищає будь-якого, хто має гроші і зв’язку, тягне всіх нас на дно. Зміни, які ми почали в системі охорони здоров’я, спрямовані в тому числі на те, щоб лікарі на всіх рівнях почали отримувати гідну оплату праці – прозоро і чесно. Але монополісти, такі як Олег Котенко, чинять опір змінам в установах охорони здоров’я “, – написала екс-міністр.

Як повідомлялось, доктора медичних наук затримали в момент отримання $ 22 000 США. Проводяться обшуки і допити свідків. У службовому кабінеті правоохоронці знайшли $ 64 550 і близько 9000 грн, а у нього вдома – більше $13 000 і 7300 євро.

Варто відзначити, Олегу Котенко обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. При цьому на рахунках лікаря правоохоронці виявили сумарно близько 1 мільйона доларів.