Міжрегіональна академія управління персоналом (МАУП), де нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива проходив аспірантуру, опублікувала в себе на сайті збірники науково-практичних конференцій з матеріалами Киви, яких раніше не було.

Про це повідомляє Bihus.Info.

“27 квітня, на наступний день після публікації розслідування Bihus.Info про дисертацію Киви, Міжрегіональна академія управління персоналом опублікувала на своєму сайті “оновлені версії” збірників матеріалів науково-практичних конференцій 2018 і 2019 років із матеріалами Киви. Що ці файли завантажено саме 27 квітня, видно із властивостей самих файлів”, – сказано в розслідуванні.

У “оновлених” версіях збірок з конференцій 2018 і 2019 року з’явились додаткові сторінки із матеріалами нібито від Киви. Тоді як в Інтернеті досі є в наявності попередні варіанти цих збірок з меншою кількістю сторінок.

“В дисертації Киви, опублікованій на сайті Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості, вказано, що Ілля Кива брав участь у двох наукових конференціях МАУПу у 2018 та 2019 роках. При цьому там вказано, що роботи Киви опубліковані в збірниках на ст. 152-154 та ст. 414-416 відповідно. В розслідуванні Bihus.Info йшлося про те, що наявний в Інтернеті офіційний збірник матеріалів конференції 2018 року має лише 144 сторінки. Збірник конференції 2019 року має 414 сторінок, остання з яких містить вихідні дані. Внески Іллі Киви в обох відсутні”, – повідомили розслідувачі.

До речі, відсутність Киви на цих конференціях підтвердила і їх координаторка, Оксана Пархоменко-Куцевіл.

“Я його не пам’ятаю, я вам чесно скажу. Тези я збирала особисто. Я його не пам’ятаю по прізвищу”, – сказала вона.

Цікаво, що раніше проректор МАУП Євген Романенко також допомагав Іллі Киви “прикрити” додану до дисертації довідку із підробленим підписом.

Річ у тім, що до своєї дисертації Ілля Кива додав декілька довідок, які мають підтверджувати практичне значення його наукової роботи. Зокрема, дисертація містила довідку від ГО “Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління”, підписана Ольгою Руденко. Підпис на цій довідці суттєво відрізняється від підпису тієї ж Ольги Руденко на інших документах, наявних у вільному доступі.

Після того, як журналісти Bihus.Info звернулися до згаданої вище ГО із запитанням, з чим пов’язана така відмінність у підписах і чи справді Ольга Руденко підписувала таку довідку для Іллі Киви, відповіді вони не надійшло. Однак невдовзі на сайті Інституту замінили файл із дисертацією Іллі Киви. У новій версії файлу також міститься довідка від тієї ж організації із тими ж вихідними даними, однак підписана не Ольгою Руденко, а Євгеном Романенком.

Євген Романенко є водночас проректором МАУПУ і президентом згаданої громадської організації. Це вказано на сайті організації. Ще одна керівниця цієї ГО, Ірина Жукова, була офіційною опоненткою на захисті Киви.

Після цього на сервері Інституту підготовки кадрів ще впродовж декількох днів можна було знайти обидва файли з дисертацією Киви (перший варіант із підробленою довідкою та другий варіант із заміненою довідкою). Документи мали різну назву: “dis-KYVA” та “dis-KYVA-1”.

Станом на зараз перша версія дисертація видалена. Ну що ж ОПЗЖ пробиває чергове дно. Хоча

Вчора ЗМІ повідомляли, що у поштові скриньки жителям Маріуполя рознесли інформаційний бюлетень партії “Опозиційна платформа – За життя”, в якому закликали збирати досьє на захисників і патріотів України, а також членів їх сімей. Зазначається, що всі ці дані, в разі початку військових дій, можна буде передати “новій законно обраній владі”.

“Знайшов в поштовій скриньці газетку нащадків загородзагонів – партії ОПЗЖ. Ви там зовсім офігили, хлопці? Це що, блін, за посилання у вільній демократичній країні?” Збирайте дані про ваших неблагонадійних сусідів і членів їх сімей”? Гестапівці ви недороблені!” – написав депутат Маріупольської міської ради Роман Михайлович на своїй сторінці в Facebook і поставив риторичне питання СБУ та Нацполіції.

У листівці жителям прифронтового міста радять “записати всі адреси і дані знайомих” націонал-радикалів “, членів та активістів” помаранчевих партій “, пропагандистів, ветеранів АТО і членів їх сімей”, а також “зберегти на випадок початку військових дій, коли інформацію можна буде передати поліції або органів “законно обраної влади”. Також проросійські діячі розповіли, що “сусідам, родичам, дітям і онукам потрібно пояснювати, що війні і крові не місце в Маріуполі”. Таким чином вони намагалися нав’язати людям думку, що війна на йде з вини України, а не країни-агресора Росії.