Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що головною метою зустрічі президентів України та Росії буде припинення війни та деокупація територій.

Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

За його словами, президент Росії Володимир Путін був змушений відреагувати на пропозицію зустрічі від президента України Володимира Зеленського.

«Уже рік ми не відбиваємось від російських пропозицій, а навʼязуємо, пропонуємо різні опції і створюємо ситуації, тобто змушуємо Росію реагувати», — підкреслив Кулеба.

Він пояснив, що зустріч у нейтральній країні або в зоні конфлікту є усталеною міжнародною практикою.

«Основна мета зустрічі — це припинення війни в Україні, деокупація наших територій. Запевняю, коли президент говорить про деокупацію, він має на увазі і Донбас, і Крим», — додав Кулеба.

Додамо, що у свою чергу голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук зазначив, що Російська агресія проти України може призвести до повного розвалу економіки РФ.

Мова про це зайшла під час обговорення ймовірного вторгнення російських військ.

“Суспільство наше вже не боїться. Воно стільки разів лякалося, що вже нам боятися немає чого. І це зрозумів [президент РФ Володимир] Путін. Йому сказали: “Якщо ви зробите цей крок, то це буде дуже погано для вас”. Це сказав [президент США Джо] Байден. І вони зупинилися. А зараз іде просто дипломатична війна між Росією і США. США кажуть: “Не можна пускати у США людей, які поводять себе як слон у посудній лавці у самій же Америці”. І це вже почало діяти. Європа обговорює питання про відключення Росії від SWIFT, а це відключення стане повним розвалом економіки Росії”, – вважає Кравчук.

Сама влада в Росії “поводиться недостойно”, підкреслив перший президент України.

Він зазначив, що у РФ є люди, які бачать, до чого може призвести погіршення ситуації.

“Усе валиться… В одному із цих розвалів я брав безпосередню участь і цим пишаюся. І думаю, якщо в них не вистачить елементарного розуму, то це може і для Росії закінчитися таким чином”, – сказав Кравчук.