З 1 травня 2018 року почали діяти нові цінові пропозиції Нафтогазу на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. Ціна на газ підвищилась майже на 780 гривень – до 8670 гривень за тисячу кубометрів, передає Корупція.Інфо

У НАК нагадують, що запропоновані ціни на природний газ із ресурсу компанії диференційовані у залежності від обсягів закупівлі, умов оплати та стану попередніх розрахунків з Нафтогазом. А також, що кінцевий споживач окремо має сплатити вартість транспортування газу магістральними і розподільчими трубопроводами.

У порівнянні з цінами на квітень 2018 року, у травні ціни збільшено на 5,2-5,5%.

На сьогоднішній день середня ціна зрідженого газу в країні зросла на п'ять копійок і досягла 12,53 гривень за літр. Ціни підняли більшість українських мереж АЗС.

Зокрема, найбільше зростання відбулося в мережах Катрал і Chipo, де вартість ЗВГ зросла на 50 коп./л і 40 коп./л, – до 12,77 грн/л і 12,59 грн/л, відповідно.
 
У мережах Нефтек, Овіс, і Род-Ник автогаз подорожчав на 30 коп./л.

Популярне: "Я тобі, п*зда на милицях…": Українська викладачка влаштувала скандал у поїзді

 На 2-17 коп./л зросли ціни на заправках WOG, Автотранс, Авіас, Marshal, БРСМ-Нафта, Рур Груп, ОККО, Укрнафта і Mango. Середня ціна зрідженого газу в Україні складає 12,53 грн/л (+5 коп./Л).

Довгий час в Україні утримувався тариф газу для населення, який не покривав витрат газопостачальних і теплопостачальних компаній. Невідповідність ринкових цін і фактично отриманої плати за паливо призвело до збитковості підприємств. Тепер Міжнародний валютний фонд (МВФ) вимагає від України раз на півроку переглядати ціни на газ, щоб на внутрішньому ринку вони відповідали міжнародним ринковим цінам – "рівня імпортного паритету". Це одна з умов отримання Україною наступних траншів.

В Україні, згідно з постановою Кабміну, ціни на енергоносії можуть переглядатися двічі на рік – 1 жовтня та 1 квітня. Відповідно до домовленостей з МВФ, ціни на газ для українців повинні були зрости ще восени 2017-го – на 17%. Але Кабмін попросив кредитора відстрочити виконання цієї вимоги. МВФ на такий варіант не погодився, і хоча ціну все одно не підвищили і обіцяють не піднімати до квітня, зробити це все ж доведеться.

"Необхідно врегулювання питання з цінами на газ. Мається на увазі постанова (№ 187), яка була прийнята в лютому (2017 року) урядом", – заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман. Згідно зі згаданим документом, формула розрахунку тарифу прив'язана до цін газ на європейському хабі і курсу гривні, який в січні значно знизився.

Крім того, днями в розпорядженні українських ЗМІ опинився підготовлений Мінфіном аналіз проекту фінансового плану "Нафтогазу". Згідно з цим документом, ціна на газ для населення в Україні може зрости на 62% з 1 квітня і на 73% (порівняно з сьогоднішньою вартістю) з 1 жовтня 2018 року. Тобто, спочатку газ може подорожчати до 8 030 грн за тисячу кубів, а восени – до 8 530 грн. Зараз тариф становить 4 942 грн.