Народне свято Іван Старопечерник відзначається 2 травня 2018 року (дата за старим стилем – 19 квітня). В церковному календарі це день вшанування пам'яті преподобного Івана Старопечерника, ієромонаха, пресвітера, передає Корупція.Інфо

Історія свята
Іоанн отримав прізвисько Старопечерник за те, що жив у печерах Старої Лаври. Святий також відомий народу як Палеврит, або Палеолаврит. Про його життя збереглося мало інформації.

Відомо, що він жив у VIII столітті. У юності Іван відправився в Єрусалим до святих місць. Потім оселився в чоловічому монастирі преподобного Харитона. Ця обитель більш відома як Суккійська лавра. Розташовується вона недалеко від Віфлеєму, біля Мертвого моря. Ця обитель – найстарша в Палестині. Тому її також називають Старою (Давньою) лаврою. Тут Іван вів аскетичний спосіб життя і досягнув духовних висот. З часом його звели у священний сан.

Традиції та обряди свята
Головний обряд дня – «одягнути весну в нове плаття, новину». Для цього беруть свіже полотно, полотно, відріз тканини, розстилають в поле та зверху в центрі ставлять пиріг. При цьому потрібно дати поклони на чотири сторони світу, звернутися на схід і сказати, що це подарунок весні. Згідно старослов'янським повір'ям, після такого обряду весна буде вдячна за підношення і подарує гарний врожай льону і жита.

Популярне: "Я тобі, п*зда на милицях…": Українська викладачка влаштувала скандал у поїзді

Також в день Івана Старопечерника прийнято розвішувати одяг на кущах, деревах та розкладати на молодій траві. З давніх пір збереглася впевненість, що сила молодих пагонів і весняна вода передасться полотнам, а сонце наситить їх своєю благодаттю. Після того, як полотна провітрилися і наситилися силою природи, їх згортають у своєрідні «новини» (великі трубки) і відкладають до продажу на ярмарку. Після успішних торгів ставлять свічку святому Івану Старопечернику з проханням про гарний врожай хліба.