В Україні повністю заблокували активи 174 компаній, пов’язаних з контрабандою. Сталося це після санкцій Ради нацбезпеки та оборони, пише 24 канал.

Як зазначили у СБУ, блокування активів відбулося у межах боротьби Служби безпеки із системною контрабандою.

Як обмежили діяльність компаній:

20 підприємствам зупинили дію дозволів на брокерську діяльність,

5 – зупинили дозволи на експлуатацію митних складів,

5 – виключили з переліку місць доставки.

Зазначимо, що в Україні почали боротися з контрабандою за допомогою санкцій РНБО. Так, 2 квітня 2021 року вперше в історії держави запровадили персональні санкції проти осіб, яких можна назвати ТОП-10 української контрабанди.

Зазначимо, СБУ заявила про викриття схеми контрабанди в Україну брендового одягу та косметичних товарів з Євросоюзу, організованої фігурантом санкційного списку РНБО та його оточенням, передає Служба безпеки України, співрозмовник УП в правоохоронних органах.

Оперативники СБУ встановили, що контрабандний канал йшов через Галицьку митницю Держмитслужби. Організатори схеми – представники криміналітету та їхні родичі, що знаходяться під дією санкцій РНБО, а саме – родина Володимира Дідуха, відомого в кримінальних колах, як “Вова Морда”.

До “схеми” ділки залучили інспектора митного посту “Яворів” Галицької митниці, який вніс до системи митного оформлення неправдиві відомості щодо товару. А саме: зареєстрував дорогий брендовий одяг та косметику як “настінна плитка”.

Зазначається, що правоохоронці припинили “схему” під час митного оформлення вантажу та запобігли контрабанді товарів на 16 мільйонів гривень.

Наразі інспектору митниці повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу.

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу та відсторонення посадовця. У межах кримінального провадження проводяться обшуки за місцем проживання фігурантів.

За даними джерела УП в правоохоронних органах, сам Дідух перебуває в Україні, кордон не перетинав.