У проекті держбюджету України з'явився мільярд гривень на Фонд президента. З нього Петро Порошенко зможе фінансувати різні соціальні проекти.

Чому такі величезні гроші йдуть на цілі, які більше підходять для профільних міністерств, а не Банкової – таким питанням задаються коментатори в Facebook.

Ймовірно, відповідь слід шукати в майбутній виборчій кампанії. У ній президент робить ставку на образ "діда Мороза", який майже щодня обдаровує то школи, то лікарні комп'ютерами або кріслами-каталками.

Правда, робитися це буде, судячи з усього, не з власної кишені Порошенко, який, до слова, може це собі дозволити – а з грошей платників податків.

Про те, що в бюджеті-2019 з'явилися кошти для Петра Порошенка, повідомив в Facebook підприємець Анатолій Амелін.

"У бюджет заклали виділення одного мільярда гривень на президентський фонд, нікому не підконтрольний для:

– фінансування освітніх проектів
– підключення інтернету в школах
– покупки в Школи автобусів

– надання податкових пільг для компенсації підняття тарифів ", – написано Амелін.

Він зазначає, що це схоже на фінансування передвиборної кампанії президента за рахунок платників податків.

"Чому вирішив згадати про школярів, села і тарифи прямо перед виборами, а не з початку президентської каденції? Ох же не бути йому більше главою корупційної вертикалі …", – резюмував він.


Цікаво, що фонд, який претендує на бюджетний мільярд, заснований зовсім недавно – 6 листопада. В акурат перед прийняттям бюджету-2019.

Про це йдеться на сайті президента.

У цей день Порошенко прийняв рішення про створення в Україні спеціального Фонду з підтримки освітніх і наукових програм для молоді та підписав відповідний Указ. Зробив він це в кращих традиціях на публіці – виступаючи перед студентами в Києві.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Ми повинні створити всі можливості для того, щоб у талановитої української молоді були всі можливості реалізувати свій потенціал у нас в Україні. І для цього я прийняв рішення про заснування Фонду Президента щодо підтримки освітніх і наукових програм для молоді для того, щоб підтримати молодь" , – сказав Порошенко, зазначивши, що молоді люди отримають можливість навчатися, або вчитися в аспірантурі, виграти гранти і реалізовувати свої наукові розробки.

За його словами, Фонд буде відправляти талановиту молодь за кордон.

Соцмережі обурила настільки неприхована перекачування бюджетних грошей в де-факто виборчу кампанію Порошенка.

Блогер Сергій Наумович зазначає, що сумнівна ініціатива симптоматично з'явилася в ювілей революції на Майдані.

"Виділення одного мільярда гривень для піар-потреб ПАП – це ж адже вже можна? Не соромлячись, ніби не було ніякої революції Гідності…