Президентський законопроєкт щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради готовий до голосування. 

Про це сказав перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко на брифінгу в парламенті.

«Саме в законопроєкті про 300 депутатів, я хотів би нагадати колегам, міститься норма про закріплення в Конституції пропорційної системи. Тому всім, хто зараз підняв на знамена битву проти мажоритарки – я зараз не обговорюю, добре це чи погано, є такий процес, – у нас багато зараз політичних сил кажуть: ніяка мажоритарка, ні в якому разі, це зло… Тільки пропорційна система. У мене своя думка, я думаю, що виборча система кожна має свої плюси і свої мінуси. Але саме законопроєкт про 300 депутатів , який зараз лежить на столі, абсолютно готовий до голосування. Треба 300 голосів, він фактично зацементує пропорційну систему. Тому, колеги, давайте виконувати передвиборчі обіцянки», – сказав Корнієнко.

16 грудня 2019 року Конституційний суд України визнав конституційним законопроєкт №1017, який передбачає зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300, а також запроваджує пропорційну виборчу систему.

4 лютого 2020 року ВР попередньо схвалила законопроєкт №1017 «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)».

В свою чергу, колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков впевнений, що у Верховній Раді навряд чи знайдеться передбачена законодавством кількість голосів для того, щоб схвалити законопроєкт, спрямований на зменшення кількості депутатів українського парламенту до 300 осіб.

«Я вважаю, що нічого страшного б не сталося, якби було 300 депутатів, але цього не станеться» – сказав він.

Разумков нагадав, що потрібно не менше 300 депутатських голосів, щоб змінити встановлену в Конституції України норму про кількість нардепів у Раді. Він сумнівається, що така кількість голосів знайдеться.

Проте, президент України впевнений, що закон «про 300 депутатів» обов’язково ухвалять.

«Ми це обіцяли – скорочення депутатів, і воно буде обов’язково зроблено. Це важливо», – заявив Зеленський, відповідаючи на запитання щодо зворотного зв’язку на результати всеукраїнського опитування «5 питань від Президента», яке пройшло 25 жовтня 2020 року.

Також він зауважив, що в опитуванні було питання щодо легалізації медичного канабісу. Президент нагадав, що Кабінет Міністрів у квітні цього року схвалив постанову, якою дозволив обіг в Україні кільком препаратам на основі канабісу, але є закон, який має проголосувати Верховна Рада.

Зеленський додав, що результати всеукраїнського опитування є важливими, вони опрацьовуються, деякі питання вирішуються на законодавчому рівні, «деякі дали нам можливість проводити ті чи інші заходи».

«Це було не зайве, це було важливо, це була фундаментальна репетиція референдуму України. …Ми найближчими днями будемо також говорити про місцеві референдуми, національного референдуму замало, потрібні місцеві референдуми, а місцеві референдуми – зараз знаходиться законопроєкт у Венеційській комісії. Скоро прийде у Верховну Раду і також ми його проголосуємо», – заявив Зеленський.

На запитання, скільки коштувало опитування і хто заплатив за його проведення, Зеленський відповів: «Я не знаю».

Він додав, що організацією опитування займалася партія «Слуга народу», і гроші, витрачені на його проведення, були не з державного бюджету.