Так звані “керівники” окупованої російськими військами Запорізької атомної електростанції масово відпрошуються у керівництва нібито у відпустки і виявляють бажання “відпочити” поближче до Керченської протоки, яка знаходиться між українським Керченським півостровом та російським Таманським.
Зрадники шукають шляхи для втечі, оскільки розуміють, що Збройні сили України вже близько, і часу лишилося зовсім небагато, повідомляє державне підприємство “Енергоатом”. “Нинішні так звані керманичі Запорізької АЕС виявляють бажання масово “відпочити” поближче до Керченської протоки, відпрошуючись у росіян нібито у відпустки. Щоправда, через критичний брак персоналу “керівникам” середньої ланки згоди на це не дають”, – зазначається у повідомленні.
В “Енергоатомі” додали, що ключовий колаборант ЗАЕС Юрій Чернічук з 1 травня втік з Енергодару в тимчасово окупований Крим.
“…Зрадники підшукують собі шляхи для евакуації, адже розуміють, що ЗСУ вже близько, отже часу на втечу залишилося зовсім небагато. Звідси й гарячка. Та найсмішніше – колаборанти ще й намагаються знайти собі “заміну”, підбурюючи атомників ЗАЕС, щоб вони погодилися виконувати їхні обов’язки. Тобто запроданці, котрі зрадили Україну…, рятуючи себе, намагаються зламати життя ще й патріотам”, – підкреслили у держпідприємстві.
Також стало віломо, що МАГАТЕ провело ротацію свого персоналу на окупованій військами РФ Запорізькій АЕС.
Про це повідомили у Державній інспекції ядерного регулювання України.
Це вже восьма ротація експертів МАГАТЕ із вересня минулого року.
«Незважаючи на постійну присутність експертів МАГАТЕ на ЗАЕС, російські окупанти своїми діями завдають значної шкоди ядерній та радіаційній безпеці на атомній станції, яка за період окупації суттєво деградувала», – повідомили в пресслужбі регулятора.
Там нагадали, що постійні моніторингові місії МАГАТЕ діють також на Хмельницькій, Рівненській, Південноукраїнській АЕС і на Чорнобильській АЕС, що знаходиться на етапі виведення з експлуатації. Розміщення місій агенції на всіх українських АЕС відбулося у відповідь на офіційний запит України.
Додамо, що Державна інспекція ядерного регулювання спільно з Енергоатомом напрацьовує можливі алгоритми дій щодо забезпечення безпекової ситуації на Запорізькій АЕС після її деокупації.
Про це повідомив в.о голови Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков під час брифінгу «Деокупована ЧАЕС та ЗАЕС під окупацією – яка ситуація на станціях?».
«Ми готуємось до забезпечення безпекової ситуації на Запорізькій АЕС. Ми відновили роботу нашого підрозділу з ядерної безпеки, який моніторить ситуацію на станції. Він знаходиться на Південноукраїнській АЕС, але як тільки з’явиться можливість передислокувати інспекцію в Енергодар, ми відразу це зробимо», – зазначив він.
За його словами, спільно з НАЕК «Енергоатом» відбувається підготовка відповідних заходів. Зокрема, після деокупації має відбутись інспекція ЗАЕС для встановлення інформації про стан системи та обладнання.
Коріков уточнив, що на сьогодні Україна має значний досвід відновлення роботи безпечної експлуатації підприємств після деокупації Чорнобильської атомної електростанції. Зокрема, вже розробленні документи щодо підходів до врегулювання питань безпеки на об’єктах такого типу