Є полковником міліції у відставці.
Начальником ГУ МВС у Львівській області став у квітні цього року. Відповідне рішення колегія МВС ухвалила на основі програми Люстраційного комітету Майдану Львівщини.
Як відомо, на початку 2000-х Дмитро Загарія займав посаду першого заступника ГУ МВС у Львівській області.
З моменту вступу на цю посаду, майже ідеального за біографією, чиновника чекала низка сюрпризів і труднощів, про які ніхто не підозрював.
Спочатку реакція на його призначення була вельми позитивною. Обраний з ініціативи громади Львівщини, а який позитивний відгук він отримав від головного редактора газети Ратуша журналіста-криміналіста Миколи Савельєва, просто заслухатись можна.
Однак все по-порядку. Чи то забагато сподівань поклали на пана Загарія, чи може перехвалили і наврочили, однак труднощі з новою посадою почались від самого дня представлення. Почалось все з двох скандалів.
Незаконний вступ на посаду №1
У свій час журналісти "Вголосу" забили на сполох: повідомлення з достовірного джерела в органах МВС про те, що Загарія незаконно очолив міліцію Львівщини. Справа у тому, що Начальник ГУ МВС у Львівській області Дмитро Загарія не проходив медичної комісії перед призначенням на посаду як цього вимагає законодавство.
"Без висновків медкомісії не мають права приймати на роботу в органи МВС. Колись він проходив цю комісію, бо служив в міліції. Але він полковник у відставці, тому перед поновленням в органах внутрішніх справ і призначенням на керівну посаду, він мусив пройти медкомісію. Згідно із законодавством, без висновків такої комісії його не можуть прийняти на роботу", – повідомило джерело.
За інформацією, стан здоров’я Загарії не дозволяє обіймати керівні посади.
"Він не з’явився на комісію, бо просто не міг би її пройти", – переконане джерело.
Незаконний вступ на посаду №2 і пікет
Ще один цікавий, однак прикрий випадок трапився 28 квітня у приміщенні ГУ МВС України у Львівській області, де відбулося представлення нового начальника міліції Львівщини Дмитра Загарії особовому складу в оточенні високопосадовців міста. Зокрема були присутніми прокурор Львівщини Володимир Гураль, голова Львівської облради Петро Колодій, голова Львівської ОДА Ірина Сех та заступник мера Львова Олег Синютка
Після цього до Загарії звернувся керівник Автомайдану Львова Андрій Макар. Він привітав керівника міліції із призначенням та попросив насамперед розслідувати фальсифікацію документу, завдяки якому він став начальником міліції. Макар повідомив, що напише офіційну заяву про злочин.
Макар заявив, що його підпис під документом на підтримку Загарії був сфальсифікований!
У залі був присутній сотник, який свого часу закликав людей іти на Межигір’я, Володимир Парасюк. Вони разом із Андрієм Макаром вийшли у коридор із зали представлення. Почалася штовханина та сварка. Парасюк заявив, що Андрій Макар підтримав цю кандидатуру. До бійки справа не дійшла.
У той час, на момент представлення під стінами ГУ МВС Львівщини зібралося кілька десятків людей із прапорами ГО «Люстрація» та табличками проти Дмитра Загарії: «Чисті руки заступника Сала?», «Загарія – Кучми секонд» тощо. Дехто із них був зі значками ВО «Свобода».
Кадрові питання
Особливу увагу новопризначений керівник пообіцяв приділити керівному складу. Це завдання і похитнуло віру в чиновника.
"Хотів би, аби ті, хто займатиме керівні посади, також пройшли громадське обговорення та люстрацію», – заявив очільник обласної міліції.
Хоча саме це завдання і похитнуло віру в чиновника.
Новий скандал розгорівся навколо цього питання. Зокрема, навколо особи Ігоря Цимбрила, якого призначили на посаду керівника міського ДАІ. Невдоволення полягало в тому, що у період Майдану останній переслідував активістів Автомайдану.
Цей чиновник вже розглядався нашою командою та потрапив до рубрики "Чиновник тижня"
Нагадаємо, у період Євромайдану працівники ДАІ, зокрема і львівського, отримували від свого керівництва чіткі вказівки перешкоджати активістам виїжджати до Києва, складати адміністративні протоколи проти майданівців начебто за порушення правил дорожнього руху.
Шаленого резонансу набула справа причетності Цимбрили до переслідування викладача УКУ отця Димида, його звинувачували у порушенні правил дорожнього руху, коли той їхав з Автомайданом в Межигір’я. Саме Цимбрило намагався вручити протокол отцю Димиду, але документ був оформлений на основі сфальшованого рапорту шестиденної давності. В інтернеті також можна знайти низку документальних доказів, які доводять причетність Цимбрила до переслідування автомайданівців.
Громадські активісти Львівщини, зокрема і активісти "Дорожнього контролю" стверджують, що Цимбрило причетний до низки шахрайських та корупційних схем, які він реалізовував раніше, будучи на посаді начальника сектору з оформлення матеріалів ДТП, дізнання та розшуку транспортних засобів.
Причетність Ігоря Цимбрила до переслідування майданівця отця Димида була доведена у суді!
Проте начальник ГУ МВС України Дмитро Загарія заявив, що жодних застережень для призначення Ігоря Цимбрила на посаду керівника ДАІ м. Львова немає, оскільки отець Михайло Димид говорить, що не має до Цимбрила претензій і готовий заявити про це публічно.
Мало того, як йдеться у "Листі-звернені до начальника ГУ МВСУ у Львівській області Дмитра Загарія від Наглядової ради", прикрою несподіванкою для громади міста стало подання до МВС із проханням призначити на посаду очільника ДАІ Львівської області Михайла Ділая. Останній під час служби у Волинському ДАІ відмовився взяти участь в АТО. Його син Тарас Ділай, співробітник ДАІ, теж не дав згоди підтримувати правопорядок на сході. Відтак вважаємо, що ці обставини відбирають моральне право у М. Ділая залишатися правоохоронцем".
Також члени Наглядової ради висловили моральну недовіру у зв’язку із недотриманням слова, щодо здійснення кадрової політики. Зокрема для них вона виявилася непрозорою та непослідовною.
"Ми вимагаємо дотриматися обіцянки і не призначати на посади осіб, які себе дискредитували. А також напрацювати та оприлюднити критерії за якими Ви у подальшому будете здійснювати підбір кадрів", – йдеться у заяві.
Цікаво, що начальник відділення ДАІ в особі Цимбрила таки нестиме покарання за переслідування учасників Автомайдану! Адже прокуратурою до суду було направлено перший обвинувальний акт.
Як встановлено слідством, начальник відділення ДАІ у період протестних акцій, що розпочалися у листопаді 2013 року, в порушення вимог чинного законодавства вніс до протоколів про адміністративні правопорушення завідомо неправдиві відомості про нібито невиконання 13-ма власниками транспортних засобів вимог про зупинку та порушення ними у зв’язку з цим вимог п. 2.4 Правил дорожнього руху, за що передбачено відповідальність за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Робота над встановленням обставин вчинення аналогічних правопорушень стосовно інших учасників акцій протесту триває, вживаються додаткові заходи до завершення досудового розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності решти працівників Державтоінспекції за допущені переслідування учасників Автомайдану.
Справа з кадровим призначення І. Цимбрала набула значного розголосу. Громадські активісти закидали про зраду Майдану та наголошували навіть на звільненні Загарія, якщо останнього таки затвердять на посаді.
Зокрема про це йдеться у "Відкритому зверненні Наглядової ради при ГУ УМВС Львівській області до Дмитра Загарія" у зв’язку із призначенням керівника ДАІ м. Львова.
"Дмитре Дмитровичу, саме завдяки Майдану Ви змогли обійняти посаду керівника ГУ МВС у Львівській області. Поставивши СВІЙ ПІДПИС у поданні на посаду керівника ДАІ м. Львова Ігоря Цимбрила Ви зрадили Майдан та його цінності. Адже Ігор Цимбрило під час «революціїгідності» активно переслідував автомайданівців. Його причетність до переслідування майданівця отця Димида доведено у суді. А обставини цієї справи мали широкий розголос у ЗМІ"
Якщо відбудеться призначення цього заплямованого правоохоронця на посаду начальника ДАІ м.Львова, і він приступить до виконання обов’язків, ми вимагатимемо у міністра МВС Арсена Авакова Вашої відставки з посади начальника ГУ МВС України у Львівській області», – йдеться у звернені.
Не менш позитивний відгук про Загарія складений і в "Офіційному звернені Наглядової ради до А. Авакова". Зокрема останнього присікли в тому, що він здійснював кадрову політику під тиском міністра МВС:
"У нас виникли сумніви у тому що ініційований Вами експеримент із призначенням "народного міліціонера" на Львівщині був щирим і продуманим, а не популістським. Призначення Дмитра Загарії дало велику надію та віру не лише львів’янам. Багато із нас повірило що Ви "революціонер" міліції. Але експеримент, нажаль, не має розвитку і призвів до тотального ослаблення міліції Львівщини. Ви, не без тиску громадськості, призначили Димитра Загарію на посаду, однак не надали йому достатньо повноважень для повноцінного і ефективного керівництва.
За нашою інсайдерською інформацією усі призначення Д.Загарія здійснює під тиском Вашого оточення. І не виключено, що й під Вашим. На керівні посади підрозділів міліції Львівщини Міністерством погоджуються кандидатури із заплямованою репутацією. Яскравим прикладом є ДАІ області та міста, очільниками яких Ви маєте намір призначити правоохоронців, які у минулому переслідували автомаданівців, замішані в "смертельних" ДТП та ухилялися від участі в АТО (Михайло Ділай та Ігор Цимбрило)».
У підсумку складається враження, що Дмитро Загарія або не впливає на кадрові призначення у міліції Львівщини, або свідомо уникає думки громади, "слухаючи" лише міністра МВС Арсена Авакова!
Шинний пікет
На долю Загарія випало іще одне пікетування, пов’язане із кадровими питаннями. 10 червня у Львові громадські активісти пікетували одразу дві силові структури – обласні управління міліції та ДАІ. Мітингувальники виступали проти останніх кадрових призначень у правоохоронних органах.
Під обласним управлінням міліції зібралась група активістів "Правого сектору". Пікетувальники обурювались кадровою політикою головного міліціонера Львівщини Дмитра Загарії. Через те, що у лавах правоохоронців досі залишаються люди «старої системи».
"Нас обурює те, що люди з обойми Рудяка зараз не тільки залишаються на посадах, але й рекомендуються до підвищення. Складається навіть таке враження, якщо завтра з Білорусі чи з Прідністров‘я сюди посунуть путінські загони, то міліція вже готова зробити те саме, що зробили їхні колеги на Луганщині та Донеччині", – вважає заступник керівника "Правого сектору" Львівщини Віталій Сергатюк.
Тож активісти передали Дмитру Загарії заяву, у якій вимагали впродовж тижня представити план реформи міліції і кадрової чистки. Та попередили: якщо головний міліціонер Львівщини цього не зробить, домагатимуться його відставки (як ми бачимо, вже не вперше!)
У той час представники "Самооборони" з Бродівщини й інших районів області запалили шини під управлінням ДАІ Львівщини. Активісти протестували проти закриття Бродівського МРЕВ та вимагали звільнити його начальника Миколу Мазура за корупціонерство. Через півгодини на густий чорний дим таки прибув головний міліціонер Дмитро Загарія. Полковник у відставці Загарія запевнив, що визнає справедливими усі зауваження активістів і розповів, що Бродівський МРЕВ не закриють.
На цей раз активісти добилися свого!
"Отже, доповідаю: згідно додаткового наказу по Мазуру, його звільнено із займаної посади", – повідомив ГУ МВС у Львівській області Дмитро Загарія.
Бездіяльність
Що стосується останніх подій, то Загарію, як керівнику міліції області закидають бездільяність, так, наприклад, як це є у справі нещодавнього нападу на журналістів 24 каналу.
На сайті http://www.korupciya.com розміщена стаття; "Активісти звинувачують мера Львова в підкупі місцевих правоохоронців", Зі змісту публікації вбачаються цікаві факти передачі квартир з міського житлового фонду м. Львова – у власність представників місцевих силових відомств.
А саме, 40 з 61 квартири дісталося прокуратурі Львівської області, обласна міліція отримала дві, суди Львова – 6, керування СБУ – 16 квартир. Це 69 квартир надали черговикам загального списку", – розповідає голова ГО "Солідарність" Анатолій Семенюк. Це при тому, що в черзі на отримання житла у м. Львові – 20 тисяч потребуючих осіб.
Однак у звіті фінансової інспекції м. Львова про нецільове використання виконкомом коштів міської громади розкриваються чисельнні факти, по суті, підкупу місцевих силовиків через різноманітні подачки з боку міської влади. А якщо точніше – мера Андрія Садового.
Згідно із інформацією, яка стала відома команді громадського проекту "Поборемо корупцію разом" квартири із міського житлового фонду м. Львова отримували керівні високопосадовці, які працювали за часів правління екс-президента України В. Януковича.
Наша команда написала звернення та вважає за необхідне отримати відповідь від очільника обласної міліції Дмитра Загарія.
Будемо чекати відповіді.
Автор: Кай Кіт