Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає загрозою для України рішення захопившого владу в Білорусі “президента” Олександра Лукашенко спиратися на підтримку Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в коментарі УНІАН.

“Ми бачимо, що президент Лукашенко зробив свій вибір, і цей вибір – підтримка Росії. Для нас це безумовно становить загрозу, і ми будемо адекватно реагувати на будь-який розвиток подій в Білорусі, але я хочу сказати дуже чітко: Україна завжди буде підтримувати білоруський народ”, – підкреслив Кулеба.

Глава МЗС уточнив, що Україна завжди буде дотримуватися такої позиції.

“Будь-яка допомога, яка потрібна народу Білорусі, ми надамо її, поділимося своїм, але ніколи не кинемо білоруський народ напризволяще”, – сказав Кулеба.

Нагадаємо, 16 вересня Лукашенко заявив, що в країні хотіли організувати кольорову революцію. Він звинуватив у цьому США, Польщу, Литву, Чехію та України. Кожна з цих країн, вважає він, мала свою роль. Про Україну Лукашенко сказав: “Україна, незважаючи на нашу незмінну її підтримку (наприклад, в питаннях територіальної цілісності та й по іншим), всупереч духу наших взаємин стала форпостом політичних провокацій”.

17 вересня, Лукашенко закликав Литву, Польщу і Україну “зупинити своїх божевільних політиків, а також заявив, що Білорусь, Польща та Литва можуть перетвориться” в театр військових дій “. Він також заявив, що Білорусь закриє кордон з Литвою і Польщею і посилить кордон з Україною.