Влада так званої "Донецької народної республіки" повідомила, за що затримала журналістів російського опозиційного телеканалу "Дождь" Сергія Єрженкова та Василя Полонського, та розповіла про їхню подальшу долю.

За повідомленням "міністерства держбезпеки "ДНР", Сергія Єрженкова та Василя Полонського затримали за порушення "закону" про діяльність ЗМІ, передає Корупція.Інфо

Зазначається, що вони не мали відповідної акредитації від "міністерства". Відтак, за словами бойовиків, здійснювали незаконну журналістську діяльність на території псевдореспубліки.

Хоча в редакції самого телеканалу переконують, що їхні співробітники отримали акредитацію, щоб висвітлювати ситуацію в Донецьку як в СБУ, так і в так званому "міністерстві інформації" самопроголошеної "ДНР", щоправда на окуповану територію знімальна група потрапила з території України.

Згодом радник вождя "ДНР" Олександра Захарченка росіянин Захар Прилєпін запевнив, що найближчим часом влада розбереться в ситуації, що склалася, та відпустить представників ЗМІ.

Інформація одна: все буде добре. Проблем немає ніяких особливих. Зараз розберуться, а завтра вранці буде все відмінно. Просто випустять зранку або через півгодини. Випустять просто і досвідос. Все буде добре. Я подзвонив, мені сказали, що все відмінно, все без проблем. Все добре, – підкреслив він у коментарі радіостанції "Ехо Москви".

Пізніше "МДБ" "ДНР" заявило,що представників "Дождя" видворили на територію Росії.

На території "республіки" було виявлено діяльність співробітників телеканалу "Дождь", які надали "міністерству інформації" завідомо неправдиві особисті дані з метою отримання акредитації. Тому журналістів телеканалу було запрошено до адміністративної будівлі "МДБ" для дачі пояснень за фактом незаконної журналістської діяльності та демонстрації відзнятих відеоматеріалів . Під час перегляду відеозаписів співробітники "міністерства" встановили необ'єктивний і провокаційний характер відзнятих матеріалів, який хибно відображає соціально-економічну та політичну ситуацію в "республіці", – розповіли донецькі терористи.