Міністерство внутрішніх справ має всі необхідні ресурси для забезпечення місцевих виборів в Україні, наголосив його керівник Арсен Аваков. Він невідкладно звернувся до людей з приводу майбутнього голосування.

Про це відомо з брифінгу посадовця.

За його словами, усі учасники виборчого процесу повинні діяти відповідно закону.

“Ми вже зараз бачимо у деяких регіонах активність, неадекватну виборчому законодавству: побудова сіток, використання підкупу виборців й так далі… Ми дуже розраховуємо, що пара-трійка публічних покарань таких діячів приведе до того, що баланс у системі буде збережено, й використання сіток не буде реалізовано”, — наголосив міністр.

Аваков додав, позиція МВС буде жорсткою — як і на президентських з парламентських виборами. Окремі пункти в Кримінальному кодексі необхідно скоригувати, особливо це стосується положень про реєстрацію виборців.

“Якщо я живу у Василькові, а на момент виборів пішов й зареєструвався де-небудь у Броварах, тому що моя подруга балотується у мери, наприклад… Щоб припинити таке, ми даємо одну маленьку поправку… ми бачимо, що ми можемо забезпечити чесні, прозорі, адекватні вибори. І закликаємо всіх учасників виборчого процесу триматися в рамках закону”, — додав він.

Нагадаємо, місцеві вибори заплановані на 25 жовтня. Вони пройдуть по всій Україні, окрім Криму, окупованих районів Донбасу та кількох районів поблизу лінії розмежування.