Kernes

Голова МВС Арсен Аваков повідомив, що до логічного висновку доведена одна із справ з букета розслідуваних, за звинуваченням команди мера Харкова Геннадія Кернеса в шахрайських і корупційних діях.

Призначений Кернесом директор КП «Жилкомсервісу» Яковлєв та його головний бухгалтер потрапили під варту за порушення ч. 5 ст. 191 КК України ( покарання від 7 до 12 років позбавлення волі).

«Всі харків'яни пам'ятають «Жилкомсервіс» та його незмінного директора А. Яковлєва, призначеного Кернесом на цю посаду. За кілька років про «принади» цієї структури в Харкові не писав і не говорив тільки лінивий: Підвищені відрахування за неіснуючі послуги і роботи, знущання над мешканцями багатоповерхівок та невмотивовані витрати цього міського комунального підприємства, під керуванням мерії – викликали багато питань», – нагадав Арсен Аваков.

Він наголосив, що сьогодні, 21 травня, рішенням Печерського суду міста Києва взято під варту директор КП «Жилкомсервіс» Яковлєва А. А. Йому пред'явлено обвинувачення в тому, що він, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою з головним бухгалтером зазначеного підприємства Кузнєцовюї В. Е., шляхом службового підроблення, розтратив гроші комунального підприємства «Жилкомсервіс» на загальну суму 10 393 920 грн., чим завдав збитків державі в особі комунальної громади міста Харкова в особливо великих розмірах. 

«Як сказано в пред'явленній обвинуваченому підозрі : своїми навмисними діями Яковлєв А. А. вчинив злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України ( покарання від 7 до 12 років позбавлення волі). І директор «Жилкомсервісу» і його головного бухгалтера сьогодні взято під варту в залі суду і перебувають у в'язниці. Кожному судом визначено можливий заставу до кінця слідства і судового процесу 1 200 000 грн», – додав Аваков.

Окрім цього він наголосив, що розслідування справ щодо роками безкарного грабування Харкова чиновниками триває. Як і ця справа, в рамках якої пройшли перші арешти далеко не на фініші і там ще буде досить важливого для громадськості та правоохоронців.