КПВВ на кордоні з Кримом закрили з ранку 9 серпня і до кінця місяця – 30 числа, повідомив вчора міністр Кабміну Олег Немчінов.

“Це обумовлено дорученням президента України Кабінету Міністрів України щодо перегляду режиму роботи контрольно-пропускних пунктів в’їзду …” – послався він на Зеленського.

За аналогією зі схожими рішеннями по Донбасу в розпал карантину, виключення було зроблено для трьох категорій:

В’їхати на територію Криму зможуть українці, які прописані і проживають в Криму;

Виїхати зможуть українці, які мають прописку за межами Криму. Вони будуть зобов’язані дотримуватися режиму самоізоляції, встановивши додаток “Дій вдома”;

Виїхати також можуть представники дипломатичних установ та гуманітарних місій.

Один з лідерів “Опозиційною платформи”, Медведчук, виїхав на півострів з дружиною Оксаною Марченко 2 серпня. З ним в мікроавтобусі Mercedes Vito їхало ще кілька людей.

Це не перший виїзд політика в Криму після його анексії в 2014 році. Медведчук казав, що любить там відпочивати і планує робити це регулярно. В Ялті у дружини депутата є будинок і земельна ділянка, також в Криму на неї записані дві компанії – все це зазначено в декларації Медведчука.

У Мережі після цієї інформації розпочалася кампанія збурень від політичних опонентів ОТЗЖ. Яка увінчалася коментарем від прем’єра Дениса Шмигаля.

“Негативно ставлюся. Це дуже неприйнятний крок з боку українського політика, яким би і ким би він не був. Тому ставлюся до цього критично негативно”, – заявив він в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Ця заява прозвучала вже після рішення Кабміну про закриття адмінгранкордону. Через що багато хто вирішив, що Зеленський вирішив таким чином “напаскудити” Медведчуку – представнику головної партії-конкурента на майбутніх місцевих виборах, “закупоривши” одного з її лідерів в Криму.

Однак, як бачимо з наведеної вище інформації Медведчук зможе в’їхати назад в материкову Україну, також як і будь-який інший український громадянин з постійною реєстрацією не в Криму.

Але йому потрібно буде здати ПЛР-тест і піти на двотижневу самоізоляцію. Тобто, якщо він хоче взяти участь з перших днів осінньої сесії Ради, то він повинен в’їхати в Україну з Криму приблизно 15-16 вересня.

В свою чергу, багато джерел припускають що в Криму Медведчук зустрічався з Путіним, аби знову увійти в переговорний процес.:

Але телеграм-канал “Легітимний” в свою чергу пише:

Наше джерело в ОП повідомило, що Глава Офісу Президента проти повернення до переговорного процесу Віктора Медведчука. Україна готова вести переговори і шукати компроміс по Мінським угодам тільки в тих форматах, що вже працюють.