Греція планує продати частину свого винищувального авіапарку, який складається з літаків різних типів, оскільки незабаром вона отримає від США 40 одиниць винищувачів F-35A.

Греція, яка має на озброєнні винищувачі F-4 Phantom II, Mirage 2000-5, F-16 Block 30, F-16 Block 50 та Block 52, F-16 Viper та Rafale, розглядає можливість продажу деяких з цих літаків. Деякі з них можуть зацікавити Україну, яка потребує якнайбільше західних винищувачів.

Про це повідомляє грецьке видання Kathimerini. Газета вказує, що Київ уважно спостерігає за тим, хто планує продати західну зброю та готовий її купити.

 «Україна фактично готується інтегрувати F-16 у свій авіапарк з першими експлуатаційними польотами, починаючи з липня. За інформацією, Київ через посередників виявив інтерес до грецьких F-4 Phantom, а також до будь-яких інших західних літаків, які планується продавати», – зазначило видання.

Проте, Греція не поспішатиме з прийняттям рішення щодо продажу літаків. Наприклад, F-4 буде знято з озброєння лише після отримання F-35. Щодо F-16 та Mirage, греки мають плани щодо їх модернізації. Однак не варто виключати можливість продажу частини цих літаків. Крім того, доречно зазначити, що існують й інші варіанти.

 «Слід зазначити, що будь-які дискусії стосуються не лише цілих платформ, а і їхніх частин. Крім того, можлива модернізація Block 50 до Viper залишить невикористаними частини Block 52, тобто радари, датчики, системи зв’язку тощо, на які вже шукають покупців і безсумнівно, що серед іншого інтерес буде висловлено також Києвом», – резюмує видання.