Росіяни зараз почали відпрацьовувати наратив, що замовник замаху на Шефіра – це Єрмак, тому що нібито йому це може бути вигідно. Їм традиційно допомагають порохоботи. Про це пише телеграм-канал Таємниці депутата. Йде повна синхронізація дій «псевдоукраїнських» ТГ-каналів з орбіти Анатолія Шарія, який працює на Медведчука, і російських каналів.

Замах на Шефіра зараз посилить його значущість для Зеленського. Імовірність втрати близького друга зроблять його ближче до президента. А це руйнує всю конспірологію росіян і порохоботыв про війну всередині команди Зе.

Тут явно вимальовується історія з росіянами, які на території України проводять такі операції ще з часів Порошенко, і причетні до цього замаху. Їм дуже вигідно звинуватити в цьому саме Єрмака, близького до Зеленського, а також спровокувати внутрішню кризу.

Доказом їх інтересу є оперативність у звинуваченнях Анатолія Шарія, який працює на ФСБ РФ і Медведчука.

І тут дивує повна координація зусиль та меседжів команди Порошенко і росіян, як це було тоді, коли в Конгресі Зеленському подарували книгу про лікування черепно-мозкової травми у військових.

Порошенко не соромиться розкривати своэ давнє вербування ФСБ ще в 90-х і роботу на інтереси Росії.

Своєю чергою народний депутат України та голова підкомітету у справах вищої освіти Юлія Гришина пише про те, що боротьба з олігархами в Україні виходить на новий рівень.

І боротьба за трансформацію нашої країни. Сьогодні вранці під Києвом скоєно замах на першого помічника президента Сергія Шефіра. Його машину обстріляли дорогою на роботу. Випущено 18 куль з автоматичної зброї. Водій поранений. На місці над розкриттям злочину працюють всі силовики.

Офісом Генпрокурора відкрито кримінальну справу за ч2. ст. 115 «замах на вбивство на одного або двох чоловік».

Конфліктів у Шефіра не було ні з ким. Тому це привіт і Президенту, і всім нам.

Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні з цієї ситуації чітко сказав, що це ніяк не вплине на курс змін в країні, а навіть навпаки, прискорить його.

Телеграм-канал Правда Качури пише, що замах на Сергія Шефіра – це сигнал від мафії Президенту.

Він показує те, що Зеленський так наступив на горло злодіям в законі, терористам і контрабандистам, що вони вже в розпачі вдаються до крайніх заходів.

Сергія Нахмановича знаю з 2017-го року, як стриману, дипломатичну і принципову людину. Я впевнений, що після цієї ситуації він тільки зміцнів у своїх позиціях.

Президент дав чітко зрозуміти, замах був слабкістю, а «Відповідь буде сильною». Виконавці та замовники повинні бути затримані й жорстокого покарані, відповідно до букви закону!

Своєю чергою, перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко висловив думку, що можливо, до замаху причетні російські сили. Наразі влада чекає офіційного повідомлення від Нацполіції, де мають назвати можливі версії нападу на Сергія Шефіра.

На думку політика, російський слід виключати не варто.

Багато зараз робиться дій, які агресору не подобаються. А ми знаємо їхню здібність у інших країнах влаштовувати різні теракти,– пыдсумував Корнієнко.

Сам інцидент він однозначно назвав замахом. За словами Корнієнка, не хочеться говорити про повернення 1990-х років, однак почерк злочину з тих часів таки.

Корнієнко пояснив, що правоохоронці будуть розбиратись, кому це вигідно, однак це точно пов’язано з політичною діяльністю Шефіра.

“Очікуємо від поліції чи це якісь системні дії, чи це якісь разові дії”, – додав він.