Одними штрафами для водіїв не обійшлося. Тепер влада взялася за пішоходів.

Депутати вважають, що нині чинне покарання для порушників ПДР, що пересуваються на своїх двох, занадто м’яке, тому його треба посилити – раз в п’ять.

Так, середу, 3 червня, Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроект №2697, який передбачає посилення відповідальності для пішоходів за порушення ПДР і збільшення розмірів штрафів.

На сьогодні пішохід, який, наприклад, проігнорував сигнал світлофора або перейшов дорогу в недозволеному місці, карається штрафом в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 51 грн. Депутати ж пропонують підвищити цей штраф в п’ять разів – до 255 грн.

За ці ж порушення, але вчинені в нетверезому вигляді, українців хочуть карати штрафом в розмірі 510 грн.

І за порушення, які спричинили за собою створення аварійної обстановки – 680 грн., або громадські роботи на строк від 12 до 40 годин.

Раніше ми повідомляли, з 1 червня на українських дорогах запрацювала фото і відеофіксація порушень ПДР водіями. Зокрема, перші 50 систем встановлені в столиці та Київській області. Надалі подібні з’являться у всіх регіонах. На сьогодні, камери фіксують перевищення швидкості, в майбутньому список розшириться іншими порушеннями, як виїзд на зустрічну смугу і т.д.

У разі перевищення швидкості, більш ніж на 20 км / год, але не більше 50 км / год – передбачений штраф 255 гривень. При перевищенні встановлених обмежень, більш ніж на 50 км / год – 510 гривень.