Всеукраїнська Асоціація автомобільних імпортерів і дилерів (ВАІІД) починає активну роботу щодо спрощення реєстрації транспортних засобів в сервісних центрах (СЦ) МВС для простих автомобілістів. З цією метою пропонується внести відповідні зміни до постанови КМУ 1388 «Правила державної реєстрації транспортних засобів», передає Корупція.Інфо

Про це розповів гендиректор ВАІІД Олег Назаренко. Якщо уряд прислухається до ініціатив асоціації незабаром в Україні можна буде абсолютно легально:

– Реєструвати нові авто безпосередньо в автосалонах;

– Отримувати свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки нових авто в автосалонах;

– Чи не реєструвати в СЦ МВС придбані автосалонами авто (trade-in і т. д.);

– Видавати договору купівлі / продажу на такі придбані авто безпосередньо в автосалонах;

– Не завіряти договори купівлі / продажу машини нотаріально.

– Якщо перші 4 правки стосуються спрощення реєстрації нових автомобілів, то остання запропонована норма торкнеться виключно б/у автотранспорта, каже експерт.

«Зараз, під час продажу автомобіля однією приватною особою іншій, необхідно завіряти договір у нотаріуса. Раніше в сервісних центрів не було доступу до реєстрів Мін'юсту про накладення на майно обмежень, і перевірити чи не під арештом авто могли тільки нотаріуси. Сьогодні ж цей доступ вже є, і потреба завіряти договір купівлі-продажу відпала», – зазначив UBR.ua Олег Назаренко.

Популярне: Скандал з Порошенком в Миколаєві: Бійців, які відмовились виконати наказ, вже звільнили

За прогнозами експерта, з розглядом поправок затягувати не будуть і нові правила реєстрації вступлять в силу вже в цьому році. Робоча група по внесенню змін до застарілої постанови вже сформована. У найближчі тижні очікується підписання відповідного меморандуму, де докладніше випишуть всі запропоновані правки.