Люди Бойка і Льовочкіна домоглися виключення з партії ОПЗЖ нардепа Іллі Киви.

“За привітання Путіна, за позицію щодо Бандери і за його деструктивну позицію, яка завдає шкоди партійній структурі ми виключили його з партії і доб’ємося його виключення з фракції в парламенті”, – йдеться у повідомленні.

Ймовірно, мова йде про рішення, яке було прийнято Полтавською обласною організацією партії.

Що цікаво, згодом Ілля Кива підтвердив каналу ПавлоськийNEWS його виключення з партії ОПЗЖ.

Тепер нардеп чекає, коли піднімуть питання про виключення його з фракції. За словами Киви, це справа рук представників Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна, які за допомогою поплічника Бойка, голови Полтавської обласної організації Олега Сазонова, провели конференцію про виключенню Киви з партії.

“Я не давав їм можливість зливати і продавати партію, підробляти документи. Може бути їм дійсно не подобається моя позиція по відношенню до нацистських злочинців або до президента РФ. Це нормальна історія, ми маємо право на свою точку зору і позицію. Я готовий як до діалогу, так і до різких безкомпромісним дій “, – висказався Кива і уточнив, що поки не отримав відповіді щодо цієї ситуації від керівництва партії.

Шо цікаво, згодом з’явилося відео на якому Вадим Рабінович і Іллею Кивою ніби-то спростували виключення Киви з партії «ОТЗЖ». Схоже, що ситуація між двома групами впливу в політсилі,  входить у клінч.

Додамо, що раніше з’явилася інфомація, що СБУ має порушити кримінальну справу щодо Іллі Ківи за державну зраду, а парламент позбавити мандата через його привітання Путіну. Він порівняв привітання Путіну з привітанням Гітлеру під час Другої світової війни.

Про це пишуть українські ЗМІ з посиланням на заяву голови виконкому партії “УДАР Віталія Кличка” Артура Палатного на сторінці в Facebook.

“На сьомий рік неоголошеної війни, після тисяч загиблих від рук агресора українських воїнів, після десятків тисяч сиріт та вдів, які так і не дочекалися своїх чоловіків та батьків, виходить Ківа, яке представляє державу Україна, і захопливо, із собачою вдячністю в очах, вітає Путіна – свого кумира. Я розумію, що ватна вушанка приросла до голови і пустила коріння в те місце, де замість мізків вже давно жомова яма. Але ця людина є офіційним представником країни. Тому парламент повинен позбавити Ківу мандата, а СБУ – допомогти йому привітати кумира із в’язниці”, – написав Палатний.

Він оприлюднив звернення партії “УДАР Віталія Кличка” до депутатів Верховної Ради та СБУ.

“До Служби Безпеки України: порушити кримінальне провадження у відношенні до Ківи Іллі Володимировича за статтею 111 ККУ “Державна зрада” – діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності держави”, – йдеться у зверненні.

В “УДАРі” вважають, що комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної ради України має невідкладно розглянути питання щодо порушення нардепом Ківою Іллєю Володимировичем присяги народного депутата та ініціювати процес позбавлення мандата народного депутата, чиї дії завдають шкоди суверенітетові України.

Крім того, у зверненні закликали РНБО і президента вжити заходів щодо Ківи – накласти санкції та позбавити громадянства.

Зазначимо, шо перед цим скандальний поки що член ОПЗЖ Ілля Кива заявив, що публічно привітав главу Кремля Володимира Путіна з днем народження, оскільки поважає його.

Про це він сказав у коментарі журналістці НВ Христині Бердинських.

«Я привітав у першу чергу чоловіка, у якого є своя позиція, який вміло свою позицію відстоює в інтересах свого народу і своєї держави», — пояснив народний депутат.