Підприємствам, які своїх співробітників наймають як приватних підприємців, загрожують серйозні штрафи -податки з зарплати значно вищі ніж ті, що сплачує ФОП.

В Україні ширилося число підприємств, які здійснювали трудові угоди зі своїми співробітниками, за допомогою ФОП-договорів.Йдеться про співпрацю, яку підприємство укладає з працівником не за трудовою книжкою, а через договори на замовлення тих чи інших послуг.

Отині Державна служба з питань праці штрафуватиме ті підприємства, які мають співробітників, оформлених як фізосіб-підприємців. Такі дані повідомляє Опендатабот.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Юрист консалтингової компанії “Оланс-груп”, Анастасія Шуберт, рекомендує перевіряти, щоб у договорі з ФОП відсутні правила внутрішнього розпорядку, розмір заробітної плати, гарантії та пільги, визначені трудовим законодавством, обов’язок замовника забезпечити умови праці.

До речі державна служба з питань праці на 2019 рік намітила майже 17 тисяч перевірок підприємств.

В пошуку по судовим реєстром “Бабуся” можна відшукати судові справи, в яких компанії хотіли оскаржити штрафи вищезгаданої служби за укладення цивільно-правових договорів, що мають ознаки трудових договорів.

З цього реєстру, пише Європейська правда, в одному з рішень Держпраці довела, що договір був більше схожий на трудовий і компанія сплатила 111 тисяч гривень. Головним аргументом було те, що оплата була погодинною, а характер роботи був більше схожий на роботу найманого працівника.

В іншому судовому рішенні йшлося про штраф у 3,5 млн гривень.  Однак компанія змогла довести, що укладала саме цивільно-правові угоди і штраф був скасований в судовому порядку.