В окупованій Керчі почали буксирувати затримані в листопаді 2018 року українські військові кораблі “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу”. Очікується, що найближчим часом їх передадуть у відкритому морі Україні. Операція відбувається під контролем кораблів російських прикордонників.

За інформацією російського видання “Коммерсант” з посиланням на очевидців, першим причал Керченського морвокзалу покинув буксир “Яни Капу”.

За деякий час на буксир взяли ще один із українських катерів – “Бердянськ”. Зауважимо, що під час захоплення на його борту утворилася пробоїна.

За усім процесом стежать російські прикордонники. Крім того, місце стоянки суден оточили правоохоронці.

Як пише ресурс “Крим. Реалїі”, також з акваторії порту вийшов і український військовий катер “Нікополь”. Усі три судна супроводжує російська берегова охорона. Наразі вони прямують Керченською протокою в напрямку Чорного моря.

Як свідчать дані системи AIS, українські буксири “Титан”, “Гайдамака” та пошуково-рятувальний корабель “Сапфір”,які мають забрати в морі захоплені катери, зараз перебувають за 20-25 кілометрів від південного берега Криму. Сама ж передача кораблів має відбутися приблизно в 60 милях від Одеси в районі кримського мису Тарханкут.