Нацбанк прогнозує суттєве уповільнення темпів зростання зарплат.
У найближчі три роки темпи зростання номінальних зарплат в Україні впадуть нижче 10%. Про це пише «РБК-Україна» з посиланням на Інфляційний звіт Національного банку України.
В огляді йдеться, що зростання зарплат в реальному вираженні (з урахуванням інфляції) сповільниться до 4%, що буде відповідати зростанню продуктивності в економіці і не буде створювати додаткового інфляційного тиску.
«Уповільнення міграційних процесів (в т.ч. за рахунок поступового насичення ринку праці Польщі на тлі охолодження економіки ЄС) і вирівнювання диспропорцій на ринку праці поступово будуть знижувати тиск на підвищення заробітних плат», – йдеться в повідомленні Нацбанку.
Згідно з прогнозом, рівень безробіття до кінця 2021 року очікується на рівні 8,7% (за методологією МОП), що близько до оцінок природного рівня. При цьому вельми високий рівень природного безробіття визначається структурними чинниками, зокрема невідповідністю працівників кваліфікаційним вимогам роботодавців і міграційними процесами.
Середня номінальна зарплата штатного українського працівника в березні поточного року зросла в порівнянні з березнем минулого року на 22,1% – до 10237 грн.
У матеріалі йдеться, що в порівнянні з лютим поточного року середня зарплата в березні збільшилася на 8,6%. При цьому реальна заробітна плата в березні 2019 року в порівнянні з лютим зросла на 7,6%, а в порівнянні з березнем минулого року – на 12,5%.
За інформацією Держстату, середня номінальна зарплата штатного працівника в Україні в березні поточного року в 2,5 рази вище мінімальної зарплати, яка становить 4173 грн. За підсумками березня показник середньої зарплати в Києві склав 16207 грн.