Віталій Кулик, політолог, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства, вважає, що зараз у Росії немає групи впливу, яка могла б стати опонентом кремлівській владі
Таку думку він висловив в етері одного із телеканалів. .
“Аналізуючи ситуацію у Росії, я не бачу там гравців, які можуть зараз кинути виклик Кремлю, стати рушійною силою революції або палацевого перевороту. Я більше вірю у бунти та погроми. Коли Росія досягає точки суперкрихкості, тоді починаються процеси відмирання держави, тобто втрата її функцій: неможливість федерального центру забезпечувати правопорядок та контроль над іншими регіонами, не вистачає силового ресурсу та політичної волі для здійснення тих чи інших кроків – все це вже було неодноразово в історії Російської імперії, і на початку XX століття, і під час розпаду Радянського Союзу”, – сказав політолог.
Віталій Кулик зазначив, що у ті часи, коли була досягнута така точка суперкрихкості, відбувалося схлопування країни у себе, і вона переживала глибинну громадянську війну або, як це було у 1991 році, якось мирним чином змогла провести шлюборозлучний процес.
“Зараз я не бачу перспективи для такого мирного переходу у розвал, я бачу навпаки – перехід у глибинну громадянську війну і це буде відбуватися не руками якихось еліт. Створення нових незалежних держав на постросійському просторі дійсно буде відбуватися руками місцевих еліт, можливо не сучасних, а нових, які скористаються ситуацією і скинуть чинні еліти. Але на цей момент якихось груп впливу, які могли б з’явитися як опоненти кремлівського режиму, немає”, – підсумував Кулик.
Додамо, російські еліти поки що не готові до опору правлячому режиму.
Про це повідомляє представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.
“На успіх там уже давно ніхто не сподівається, окрім, можливо, кількох зовсім хворих людей. Є розуміння фатальної безнадійності. Сподіваються у кращому випадку на якусь патову ситуацію чи нічию, коли вдасться зберегти свої власні інтереси. Але те, що це стратегічна поразка для російського військово-політичного керівництва, бізнес-еліті – це вже давно зрозуміло”, – сказав представник ГУР в ефірі одного з українських телеканалів.
Він додав, що впливові люди в Росії поки що не готові до опору правлячому режиму.
“Розуміння є, а готовності до опору немає. Максимум поки що – здебільшого готовність до спроб захисту своїх персональних інтересів в обмін на якусь інформацію чи взаємодію. Це вже є”, – заявив Юсов.
Він вважає, що далі буде готовність і до більш рішучих дій.
Нагадаємо, раніше колишній очільник ЦРУ Джеймс Олсон заявив про високу ймовірність вбивства Володимира Путіна та зміну режиму в Росії.
Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню Sun.
Він зазначив, що російський диктатор опинився у безвихідній ситуації, яка не передбачає для нього ніякої перемоги. Колишній начальник американської контррозвідки відкинув ймовірність згоди Путіна вивезти свої війська з території України. Росіяни й надалі прагнутимуть взяти під повний контроль чотири частково окуповані регіони, які були незаконно анексовані Росією.
Колишній голова ЦРУ сказав, що 70-річного російського лідера можуть скинути під час повстання або ліквідують. За словами Олсона, «патріотично налаштовані росіяни» вирішать, що їм потрібно усунути Путіна, якщо він й надалі захоче правити. Це, на його думку, й буде кінцем війни.
«Я вважаю, що його буде відсторонено від влади або його вб’ють», – зазначив Джеймс Олсон.
Він також звернув увагу на величезні втрати Росії у війні проти України. Цей фактор він вважає одним із головних для відповідних дій з боку російського генералітету. На думку Олсона, «в РФ є генерали, які відчувають огиду до цієї війни, і вони стануть можливим рушійним фактором для повстання проти Путіна».