Україна та Росія провели неодноразові переговори про мир.
За інформацією зі СтратКому Збройних сил, у період з 2014 по 2022 рік представники обох країн здійснили близько 200 раундів переговорного процесу.
Дмитро Кулеба, який керує Міністерством закордонних справ, навів цю цифру.
«За цей час країни домовлялися про 20 різних припинень вогню», — йдеться в повідомлені.
Попри чисельні спекуляції західних ЗМІ, все ж таки здається, що США не будуть примушувати Україну до перемовин і Володимир Зеленський та український народ будуть самі вирішувати коли це станеться.
Джо Байден розуміє, що в цей момент втягувати Україну у переговори з Росією при нинішній ситуації на фронті та затримці пакета допомоги від США означає віддати перевагу Дональду Трампу. Конкурент Байдена обов’язково спробує використати ситуацію в Україні, але ще неясно, як саме: починаючи від укладання значного договору між країнами та закінчуючи повноцінною ленд-ліз підтримкою. Про це в інтерв’ю заявив голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
За словами Ігоря Чаленка, якщо США зможуть забезпечити Україні міцну позицію на фронті через надання не лише наступного пакета допомоги, а й далекобійних систем, тоді вони зможуть зберегти свої політичні позиції.
«Тим більше, що зараз республіканці пішли на зустріч Байдену і запропонували давати військову допомогу Україні у борг, — акцентує Чаленко. — Такий підхід і такий діалог дає можливість і республіканцям, і демократам знайти якусь центричну позицію щодо допомоги Україні».