російська авіація не залітає до зони ураження систем протиповітряної оборони України вже понад 3 місяці. Окупанти змінили тактику після серйозних втрат.

Ще у березні окупанти сподівались, що одним ракетним ударом знищать всю нашу протиповітряну оборону. Про це розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

Однак росіяни прорахувались і почали “отримувати” в перші тижні, коли йшли запеклі повітряні бої. Зокрема, над Київщиною чи Харківщиною. Тоді вони змінили тактику.

«Вже понад 3 місяці не залітають у зону ураження нашої протиповітряної оборони», – розповів Ігнат.

Від початку повномасштабного вторгнення ЗСУ знищили тисячі одиниць ворожої техніки, зокрема й чимало авіації. Наприклад, 234 літаки, 204 гелікоптери, 151 засіб ППО та 847 безпілотників.

Попри шалені втрати, за відкритими даними, росія має близько 4 тисячі одиниць літальної техніки. Однак далеко не вся техніка у справному стані. Крім того, в держави-агресорки не так багато пілотів із реальним досвідом бойових дій.

Також, як раніше стало відомо, країна-окупант нарощує кількість авіації біля українських кордонів. Зараз біля нашої країни перебуває близько 800 одиниць ворожої авіації.

Юрій Ігнат наголосив, що російські окупанти активно використовують авіацію для патрулювання своєї території та території білорусі. Також ворог активно послуговується авіацією на тимчасово окупованих територіях та над українською акваторією Чорного та Азовського морів.