У Житомирі вибухнув скандал – діти-вихованці інтернату працювали на доньку директора закладу на ринку.

Троє вантажників, які незаконно, без жодних договорів чи документів, працювали в овочевій ятці на одному з ринків Житомира, виявились вихованцями місцевого інтернату для людей із вадами психічного розвитку. А власницею цієї торгової точки на базарі є донька директора інтернату. У закладі знали про такий підробіток вихованців і щодня відпускали їх на базар.

 
Самі ж хлопці переконують – до праці їх ніхто не примушував. Вони, мовляв, добровільно заробляли кишенькові гроші та смачну їжу. Попри це, директора інтернату затримали, зараз він під домашнім арештом.

На Малинському ринку у Житомирі щодня працювали троє вихованців інтернату для людей із вадами психічного розвитку, перебирали та вантажили мішки із цибулею у торговій точці, власницею якої є донька директора інтернату. Усі живуть у Тетерівському дитячому будинку-інтернаті, де є молодіжне відділення для чоловіків віком від 18 до 35 років.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Вихователька Любов Дзядик підтверджує: підопічні дійсно щодня їздили на базар – працювати на родичів директора. Втім, жінка каже – ніхто їх не примушував. У цьому журналістів запевняють і самі вихованці. Кажуть, працювали з власної волі – за це їх донька директора навіть годувала та давала гроші на кишенькові витрати.

“Нас силою не змушували. Ми самі мали бажання і самі поїхали, щоб заробляти”, – пояснив вихованець інтернату Олександр.

В інтернаті пояснюють: така робота – своєрідна соціальна реабілітація. У поліції ж відкрили кримінальне провадження за статтею експлуатація людей. Директора інтернату затримали ще наприкінці серпня, а потім відпустили під домашній арешт. Керівнику загрожує до восьми років в’язниці. В історію із соціальною реабілітацією не вірять і правозахисники. Та наголошують: розслідувати цю справу мала би не поліція, а Державна інспекція з питань праці.


“Такі дії є грубим порушенням законодавства про працю України. Але я думаю, що в даному випадку навряд чи мова може йти про кримінальну відповідальність. Адже ці працівники, за їх словами, ніяких збитків не зазнали. Тут, я думаю, правильна кваліфікація – адміністративна відповідальність. Але це теж суворе покарання, адже штрафи там чималі”, – пояснив юрист Лаврентій Царук.

Тим часом продавці на базарі кажуть: до того, як ця історія набула розголосу, хлопці дійсно щодня приходили на роботу. Коли ж поліція почала розслідування, на ринку вони більше не з’являлися.