Російські окупанти досягли успіху в районі Богданівки та Івановського, захопивши кілька важливих опорних пунктів українських військ. За найгіршими оцінками, тепер ворог знаходиться лише за 500 м від Часового Яру. Ймовірно, Главкому доведеться віддати схожий наказ, як це було з Авдіївкою, аби врятувати наших дорогих бійців.
«Битва за Часовий Яр як ніколи близька», – заявив журналіст та військовий оглядач Василь Пехньо.
У самому Іванівському ситуація теж не райдужна. На вихідних росіяни заявили про захоплення цього села, але, судячи з інформації українських пабліків, частина населеного пункту залишається під контролем наших військ. Швидше за все, йдеться не про захоплення, а про розширення сірої зони.
«У межах цієї сірої зони росіяни дуже часто проводять рейдові операції з банзай-атаками. При цьому їхня техніка туди теж заїжджає», – повідомив Пехньо.
Днями, у звіті американського Інституту вивчення війни заявили, що російські війська наближаються до околиць Часового Яру Донецької області, але навряд чи загрожують місту оточенням або захопленням найближчими місяцями.
ISW оцінює, що війська РФ просунулися в межах 1,5 кілометрів від Часового Яру. Міністерство оборони Росії заявило 23 березня, що російські війська захопили Іванівське (на заході від Бахмута та безпосередньо на сході від Часового Яру), хоча ISW не отримало підтвердження захоплення російськими військами Іванівського.
Військові аналітики стверджують, що російські війська в листопаді 2023 року розпочали локалізовану наступальну операцію на Бахмутському напрямку з метою зайняти звільнені Україною території під час контрнаступу влітку 2023 року, проте за останні чотири місяці досягли лише незначних тактичних успіхів на заході від Бахмута.
«Російські тактичні успіхи на сході від Часового Яру не створюють умов для оточення населеного пункту, і російським військам, ймовірно, доведеться досягти значних тактичних успіхів на південний схід і північний захід від Часового Яру, перш ніж розпочати оточення чи захоплення населеного пункту», — вказано у звіті.
А тим часом росіяни з трьох напрямків сунуть на місто. Окупанти використовують хімічну зброю, щоб викурити українські піхотні підрозділи з укриттів, розповів командир батальйону 92-ї ОШБр. Проте протягом останніх двох тижнів не мають успіху.
Про це розповів командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади Юрій Федоренко в ефірі телемарафону.
«Противник продовжує ударно-штурмові дії, намагаючись нарощувати свої зусилля з ціллю окупації населеного пункту Часів Яр. І відповідно, б’є по флангах, зокрема штурмуючи в напрямку населеного пункту Іванівське, Кліщіївка, Андріївка», — зазначив він.
За його словами, наразі можна з упевненістю сказати, що за останні два тижні російські окупанти успіху не мали. Всі позиції українських захисників залишаються під контролем.
«Незважаючи на те, що під час вчинення ударно-штурмових дій противник застосовує увесь наявний свій потенціал – усе, за винятком ядерної зброї, що перебуває у нього на озброєнні. А також достатньо активно намагається застосовувати авіацію», — зауважив командир.
Федоренко також розповів, що Росія модернізувала керовані авіабомби, які тепер мають вищу точність порівняно з попередніми моделями. Щодо хімічної зброї, ворог використовує її протягом останнього року. Проте українські військові застосовують індивідуальні засоби захисту та інші пристосування, щоб протистояти цьому виду зброї.
«Основне їхнє завдання – це використання газів, які є повзучими, тобто є важчими ніж повітря. Вони спускаються на дно окопів, укриттів. Для чого противник застосовує – для того, щоб наші піхотні підрозділи викурити з укриттів», — пояснив він.
Командир батальйону підкреслив, що дуже мала частина підбитої техніки забирається росіянами з поля бою. Він пояснив, що це стосується обмежених ситуацій, коли українські сили не можуть ефективно діяти через небезпечні погодні умови.
«Умовно, вдалося вразити ту чи іншу одиницю техніки, вона вийшла з ладу. Потім впав туман. І під покровом туману ми не змогли спрацювати достатньо ефективно для того, щоб знищити її повною мірою», — розповів Федоренко.
За його словами, з 10 одиниць ураженої техніки окупанти забирають не більше двох.