У новому законопроєкті уряду про мобілізацію, що отримав підтримку під час першого читання, висувається пропозиція щодо можливості залучення до Сил оборони осіб, засуджених, за їхньою власною волею. Проте Міністерство юстиції виступає за «радикальніші заходи», стверджуючи, що захист країни – не лише право, але й обов’язок. Про це повідомив глава відомства Денис Малюська під час ефіру телемарафону.
Міністр юстиції підкреслив, що суть питання полягає не в тому, щоб «дозволити» засудженим служити в армії, і не в тому, скільки із цієї категорії осіб готові це робити.
«Ніхто їх не планує запитувати. Принаймні, така наша позиція. Це обов’язок кожного громадянина – захищати державу», – сказав Малюська.
Він підкреслив, що факт того, що громадянин колись вчинив злочин і був покараний — не обов’язково ув’язнення — і зараз перебуває або завжди перебував на волі, не може бути приводом для відмови від захисту батьківщини.
«У будь-якому випадку рішення щодо того, щоб мобілізувати чи не мобілізувати громадянина із судимістю, має виносити не такий громадянин, а наші органи ТЦК, які займаються комплектуванням армії. Це наша позиція і ми будемо просити депутатів підтримати це», – сказав Малюська.
Глава відомства наголосив, що йдеться про «десятки тисяч людей», які можуть бути залучені до служби в Силах оборони за новим законопроєктом.
«Відверто не розумію, чому всі зобов’язані захищати державу, і це почесний обов’язок, а той, хто колись давним-давно вчинив злочин, навіть найдрібніший, чому він раптом батьківщину захищати не зобов’язаний?» – спитав Малюська.
Він також розповів, що відомство зараз активно працює над іншим аспектом — питанням тих, хто перебуває у в’язниці. У цьому випадку, за його словами, підхід буде «трішки інший». У Міністерстві юстиції прагнуть надати можливість Територіальним центрам конфліктного розгляду визначати, хто з в’язнів може бути корисним для служби, а хто ні.