Російський економіст, президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов вважає, що рівень розуміння загроз російської агресії президентом України Володимиром Зеленським та його адміністрацією став “незрівнянно вищим, ніж це було раніше”. Таку думку він висловив в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.

Ілларіонов зазначив, що цієї весни і влітку ризики широкомасштабного наступу РФ на Україну серйозно зросли, і адміністрація Зеленського це розуміє. На думку експерта, українській владі і далі слід звертати всю можливу увагу на зміцнення обороноздатності країни.

Він підкреслив, що хоча Україні можуть допомогти і допоможуть інші країни – Польща, країни Балтії, Нідерланди, Канада, якоюсь мірою США, – “головний фронт пролягає всередині країни, головний фронт – це позиція українців”.

“Зеленський сказав найважливіші слова, він повторив [колишнього прем’єр-міністра Великобританії] Вінстона Черчилля, його відомої промови, яка має назву “Ми боротимемося на пляжах”. Промови, виголошеної ним у британському парламенті, по-моєму, на початку червня 1940 року. Черчилль сказав: “Ми боротимемося на пляжах, ми боротимемося на дюнах, ми боротимемося на вулицях, ми боротимемося за кожен будинок. І навіть тієї миті, яка, я думаю, ніколи не настане, – якщо все ж нам доведеться поступитися частиною острова або навіть усім островом окупації, нам доведеться евакуюватися, – ми ніколи не здамося”, – процитував Ілларіонов.

Експерт зазначив, що український президент повторив слова “ми ніколи не здамося” 81 рік по тому.

“Зеленський обрав шлях Черчиля. Зеленський обрав шлях [маршала Фінляндії Карла Густава] Маннергейма. Зеленський обрав шлях спротиву. Це найважливіше рішення, яке ухвалив він і ніхто інший. Він ухвалив це рішення, усвідомлюючи відповідальність за країну і за кожен свій крок. І за це рішення”, – підкреслив Ілларіонов.

В свою чергу, український представник при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк відповів на заяву президента Російської Федерації Володимира Путіна про “один народ”. Він нагадав, що Україна – суверенна держава.

Про це повідомили в пресслужбі Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні.

За його словами, Москва не залишає спроб підірвати державність, суверенітет і територіальну цілісність України.

“Путін знову говорив про те, що росіяни та українці нібито є одним народом. Через 30 років після розпаду Радянського Союзу, добре відомого тривалою практикою “В’язниці народів” Російської імперії, російському керівництву пора визнати реальність й дозволити Україні жити у світі як суверенній національній державі”, – зазначив Цимбалюк.

При цьому він вказав, що агресія РФ щодо України має багато аспектів, у тому числі введення обмежень для судноплавства та жителів окупованих територій, які перетинають лінію розмежування.

Також дипломат закликав Росію відмовитися від окупації Криму, мілітаризації Чорного та Азовського морів, а також припинити військову агресію щодо України.