На Куп’янському напрямку відбуватимуться жорстокі бої, але Збройні сили України не дозволять російським підрозділам розвивати наступальні можливості. Ініціативу на цьому напрямку має Україна.  

Про це у прямому ефірі одного з українських телеканалів заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж. 

За його словами, на цьому напрямку російське командування, з одного боку, хоче продемонструвати здатність наступати та захоплювати нові території, з іншого боку, намагається відтягнути українські війська від Бахмута. 

“Бахмут має для Путіна дуже велике символічне значення. Його втрата для нього — це стратегічний воєнно-політичний прорахунок. Не тактичний, оскільки це не такий великий успіх, а військово-політичний: втратити Бахмут, за який билися цілий рік. Для нього це провал”, — вважає Маломуж. 

Саме тому Росія кинула на Куп’янський напрямок найпотужніші сили: угруповання в 110 тис. військових, у тому числі залишки російської військової еліти. 

“Вони там просуваються по 800 метрів — кілометру, після чого ми їх відбиваємо на вихідні позиції. По ряду напрямків ми просуваємось на кілька сотень метрів чи кілометри, і вони відходять далі”, — коментує генерал армії України. 

Він наголосив: на Куп’янському напрямку Україна створила хороші лінії оборони, ініціатива залишається у ЗСУ. 

“Ми стоїмо дуже жорстко. Ми тримаємо ініціативу навіть за маневрування військами. Рух [противника] в межах кілометра-півтора в різних напрямках, туди-сюди або флангами, нічого не означає на полі бою. Фронт там стоїть жорстко, посилений новими можливостями, включно з іноземним озброєнням. Думаю, зараз там буде дуже потужний бій, але ми не дамо ворогові можливості розвиватись у наступальному форматі”, — упевнений Микола Маломуж. 

Водночас за оцінками американської розвідки, цьогоріч українським військовим навряд чи вдасться досягти головної мети контрнаступу – дійти до Мелітополя, аби перерізати окупантам важливий логістичний шлях, а саме сухопутний коридор з тимчасово окупованого Криму до РФ. Про це йдеться в матеріалі, опублікованому виданням The Washington Post. 

Така оцінка американських фахівців основана на вмінні Росії захищати окуповані території мінними полями та кілометрами траншей. 

Українські сили, які просуваються до Мелітополя з міста Роботине, що знаходиться на відстані понад 80 км, залишатимуться в кількох кілометрах за межами міста, заявили офіційні особи США. 

Представники уряду США, Заходу та України, опитані для цього звіту, говорили на умовах анонімності, щоб обговорити важливі військові операції. 

Мелітополь є критично важливим для контрнаступу України, оскільки він вважається воротами до Криму. Місто знаходиться на перетині двох важливих автошляхів і залізничної лінії, які дозволяють Росії переміщувати військовий персонал і техніку з півострова на інші окуповані території на півдні України. 

Шлях до Мелітополя надзвичайно складний, і навіть відвоювати ближчі міста, такі як Токмак, буде важко, сказав Роб Лі, військовий аналітик з Інституту дослідження зовнішньої політики. 

“Росія має там три основні оборонні лінії, а потім укріплені міста. Питання не лише в тому, чи зможе Україна порушити один чи два з них, а чи зможе вона порушити всі три та мати достатньо сил після виснаження, щоб досягти чогось значнішого, наприклад взяття Токмака чи чогось більшого”, — сказав він. 

Цього тижня в інтерв’ю генерал Марк А. Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, сказав, що Сполучені Штати чітко дали зрозуміти, яке важке завдання стоїть перед Україною. 

“Пару місяців тому я сказав, що цей наступ буде довгим, кривавим і повільним. І це саме те, що ми бачимо: довгий, кривавий і повільний, і це дуже, дуже важкий бій”, — сказав він The Post. 

Попри те, що ЗСУ не зуміли швидко досягти цілей, Міллі наголосив, що українські військові зуміли принизити війська РФ.