НАЗК перевірить дані про незадекларований будинок Киви, в якому ДБР проводило обшук.

Про це повідомив журналіст Олег Новіков на своїй сторінці у Фейсбук.

Як відомо, журналісти Bihus.info ідентифікували будинок у Козині під Києвом, в якому проживає народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива. Саме в ньому Державне бюро розслідувань проводило обшуки, а колега Киви нардеп Вадим Рабінович успішно назнімав відео, які й дозволили ідентифікувати цей будинок. На сайті ріелторів його орієнтовна вартість 850 тисяч доларів.

“І, звичайно, цього будинку немає в декларації Киви як і видатків на нього. Тож я надіслав звернення до НАЗК і попросив агентство врахувати цю інформацію під час повної перевірки декларації Киви, яка якраз уже триває. У відомстві повідомили, що зроблять це.

Щоправда НАЗК ще доведеться встановити, з якого саме часу Кива користується цим будинком, бо якщо з 2021 року, то нічого немає. Сам будинок почали здавати в оренду 2020 році”, – написав Новіков.

Як відомо, вранці 16 листопада до скандального Іллі Киви прийшли з обшуком співробітники Офісу генпрокурора та ДБР. Обшуки пройшли також за місцем проживання доньки Киви та її матері, з якою, як стверджує сам нардеп, він не проживає, але де часто буває
Своєю чергою Ілля Кива почав вести пряму трансляцію у своїх соцмережах.

Там було окреслено, що правоохоронці надали нардепу від ОПЗЖ усі необхідні документи для ознайомлення.

Однак відео перервалося на моменті, коли співробітники Офісу генпрокурора та ДБР зачитували ухвалу суду про дозвіл на обшук. В цей момент Кива заявив, що викликає адвоката.

Передбачувано, що через візит правоохоронців скандальний нардеп влаштував істерику. Він видав маразматичну заяву про те, що “влада хоче видворити його з держави як опозиціонера”.

Окрім цього, Кива намагався переконати, що на нього “чиниться тиск” і вкотре повторив пропагандистську тезу про те, що “бореться за відновлення братських стосунків з Росією”.

Окрім того, зовсім нещодавно щодо народного обранця від ОПЗЖ Іллі Ківи було відкрито кримінальне провадження через стрілянину з автомата.

Під час спільної наради керівників правоохоронних та інших держорганів про це це заявила генпрокурор Ірина Венедіктова.

«Щодо народного депутата у нас є справи, і їх, у принципі, щодо цього народного депутата є досить багато. Я не можу щодо кожного внесення до ЄРДР виходити і про щось говорити та коментувати. Коли в подібних справах йде залучення, у нас має бути хоча б експертиза. Без них нема про що говорити. Коли я маю хоча б проміжний результат, то я про це говорю», – сказала вона.

Також на уточнююче питання, чи порушено справу саме за цим фактом, Венедиктова ствердно відповіла. І додала, що коли справа дійде до висування підозри Ківі, вона тоді скаже, за якою кваліфікацією підписано підозру.

«А на сьогодні це передчасне питання», – підсумувала вона.

До речі, останні дії щодо депутата ОПЗЖ правоохоронних органів здивування не викликають.

Не даром Телеграм-канали, наближені до адміністрації президента, не раз попереджали про те, що в Офісі з цікавістю стежать за реакцією МВС та міністра Монастирського на витівки депутата Ківи.