Київський апеляційний суд дав дозвіл на затримання колишнього прокурора Криму, а нині посла Росії в Кабо-Верде Наталії Поклонської у справі про держзраду.

Про це повідомляє пресслужба суду. 

МЗС України раніше заявляло, що звернулося до керівництва Кабо-Верде з приводу «злочинної діяльності» Наталії Поклонської, яка розшукується за державну зраду. У свою чергу, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова застерегла  Україну утриматися від погроз і нібито намагання «екстрадувати» Поклонську з Африки. 

Київський апеляційний суд повідомив, що 6 грудня було задоволено скаргу прокурора на рішення Шевченківського районного суду, який 27 вересня відмовився задовольнити ухвалу «про затримання підозрюваної громадянки П.».

“Вказаною ухвалою відмовлено у задоволенні клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора про надання дозволу на затримання підозрюваної, громадянки П., з метою приводу її для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За результатами апеляційного розгляду апеляційну скаргу, подану прокурором, задоволено, ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 27 вересня 2021 року скасовано”, – йдеться у повідомленні.

За підсумками розгляду винесено нову постанову, з допомогою якої прокуратура зможе затримати Поклонську «з метою її приводу для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою».

У пресслужбі суду також нагадали, що в Україні Наталія Поклонська підозрюється у скоєнні «дій, спрямованих на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади», у «зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України» та в держзраді зокрема.

Нгадаємо, ще у червні повідомлялось, що Офіс генерального прокурора завершив розслідування справи про державну зраду, захоплення влади та повалення конституційного ладу щодо 8 колишніх посадовців АР Крим.

Фігурантами справи є:

  • ексдепутат ВР АР Крим, надалі голова “ради міністрів республіки Крим” Сергій Аксьонов;
  • ексдепутат ВР АР Крим, надалі перший заступник голови “ради міністрів республіки Крим” Рустам Темиргалієв;
  • ексголова ВР АР Крим, надалі голова “державної ради республіки Крим” Володимир Константинов;
  • колишня прокурорка ГПУ, надалі прокурорка так званої республіки Крим Наталія Поклонська;
  • Севастопольський міський голова Юрій Дойников;
  • ексначальник відділу карного розшуку Сімферопольського міськуправління ГУ МВС України в АР Крим, надалі “міністр внутрішніх справ” Сергій Абісов;
  • начальник штабу Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України, надалі начальник “прикордонної служби”;
  • ексначальник управління СБУ в Севастополі, надалі начальник “ФСБ по Республіці Крим” Петро Зима.