Як відомо, українці вже давно скаржаться на погану якість газу, але щоб довести порушення стандартів, доведеться заплатити 10 тис. грн. Відшкодують їх у тому разі, якщо лабораторія доведе правоту клієнта.
Ґрунтовно ситуацію описав Олександр Литвин у матеріалі OBOZREVATEL.
Він зазначає, за правилами, українці самі можуть ініціювати перевірку блакитного палива. Для цього потрібно звернутися до облгазу та запросити приїзд комісії. Вони зроблять забір зразка газу, а потім відправлять його до лабораторії.
Заплатити за це доведеться близько 10 тис. грн, каже голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Облгаз відшкодує гроші лише у тому разі, якщо в лабораторних умовах вдасться довести, що газ справді не відповідає стандартам калорійності.
“Можна викликати комісію, але це коштуватиме людині близько 10 тис. грн. У багатьох людей, по-перше, немає таких коштів, щоб витрачати їх на перевірку. По-друге, у багатоквартирному будинку людина споживає на місяць газу менш ніж на 100 грн (якщо встановлено лічильник. – Ред.). Суми незрівнянні. Зацікавленими у перевірці можуть бути тільки ті, хто багато споживає, наприклад, жителі сільської місцевості, але звідки у них на це гроші?” – пояснює експерт.
Попенко багато років працює з комунальною сферою, але, за його словами, він ще не чув про випадки, коли споживачам вдалося пройти таку процедуру та отримати відшкодування. Механізм є, але на практиці він не застосовується.
Експерт з питання комунальних послуг Сергій Дяченко все ж таки радить: якщо незадоволені якістю газу, то перевірте його. Для цього потрібно запросити комісію, робити експертизу та із висновком подавати до суду на постачальника газу. Для експертизи він рекомендує звертатися до приватних енергоаудиторських компаній.
Нагадаємо, нещодавно Зеленський в інтерв’ю телеканалу ICTV стверджував: в Україні достатньо газу для споживачів за нормальними цінами.
“Хочу всіх заспокоїти. Вважаю, багато важливих, предметних, а найважливіше, що своєчасних дій зробив уряд, зробила влада.
На сьогодні достатньо газу для суспільства, достатньо газу для споживачів за дуже нормальними цінами, порівняно з європейськими цінами”.
Але як видно, за “якість” блакитного палива ні слова. А отже судити настільки добре їх газу вдається “гріти” залишається самим українцям.