МЗС Білорусі розцінив указ президента України Володимира Зеленського про роботу для білоруських ІТ-фахівців як втручання у внутрішні справи держави.

У зовнішньополітичне відомство був викликаний посол України Ігор Кизим, якому вручили відповідну ноту і висловили свою стурбованість.

Про це повідомляє прес-служба МЗС Республіки Білорусь.

“Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловлює заклопотаність прийняттям Указу Президента України «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь», який в порушення загальноприйнятих правових норм поширює свою дію винятково на громадян сусідньої держави”.

У МЗС заявили, що указ Зеленського можна трактувати по-іншому, як “явно недружній і дискримінаційний крок української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Білорусі”.

“Прийняття вищезазначеного Указу підриває довіру в двосторонніх відносинах і йде врозріз з положеннями Договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Україною та Республікою Білорусь, а також міжурядових угод про торговельно-економічне співробітництво, про безвізові поїздки громадян і про трудову діяльність і соціальний захист громадян Республіки Білорусь і України, які працюють за межами своїх держав. У зв’язку з цим українській стороні настійно рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов’язань у відносинах з Білоруссю”.

У міністерстві додали, що “білоруська сторона не має наміру переходити “червоні лінії” у відносинах з Україною, але залишає за собою право на застосування, в разі виправданою необхідності, відповідних заходів щодо захисту національних інтересів відповідно до міжнародних норм”.