Так званий "закон Савченко" не диференціює злочину, чоловік відбув – відбув, вбивця він або не вбивця.
Про це в ексклюзивному коментарі порталу "Знай" повідомив професор кафедри кримінального процесу і криміналістики Академії адвокатури України Віктор Бояров.
Якби за цим законом існувала диференціація за особливо тяжкі злочини, зазначив експерт, тоді б ці люди надовго потрапили за ґрати. В даному випадку відбувається ситуація схожа на амністію, коли кажуть "звільнити осіб, що вперше вчинили злочини з необережності", все, їх звільняють. Але у випадку з амністією є застереження – не звільняють осіб, які страждають на наркоманію або які зникли з місця ДТП, або не вилікувалися від хронічного алкоголізму і так далі. У випадку з "законом Савченко" слід було б зробити також.
"З точки зору адвоката, я задоволений – людина довго сидіти не буде, а з іншого боку – коли виходять на свободу педофіли і маніяки, якщо у них це є – це буде у них на все життя, поки вони не помруть або поки їх не направлять на примусове лікування. У цій ситуації все залежить від того, що такий закон прийняли. Чому їх випускають? Термін скоротили, ось вони виходять", – додав В. Бояров.
Відносно педофілів, то в деяких країнах їм пропонують хімічне кастрування, розповів адвокат. Навіть за тієї умови, що вони потім зможуть мати дітей хірургічним способом – коли за допомогою зразків сперми вони потім зможуть запліднити яйцеклітину подруги, а вона зможе народити. В Америці, наприклад, існує така практика, що дають оголошення, що такий-то педофіл, засуджений за такі-то злочини, вийшов на свободу і люди в місті або регіоні знають, що вийшла така людина. А у нас же були справи, які слухалися за старими законами, пройшло вже 10 років і злочинцям загрожує довічне, а потім цей вирок перекваліфікували і вони вийшли на свободу.
"Наприклад, що робити з Шаховим, який замішаний з будівельної афери "Еліти-центру"? Він уже відсидів сім з половиною років і ніхто йому за шахрайство 15 не дасть. Його не шукають і йому не можуть оголосити обвинувальний висновок, який містить 1900 сторінок. Його, при такому темпі, ще будуть читати кілька років, і виникає питання сенсу в такому суді. Тим більше у нас недавно була глобальна амністія і особи, які вчинили ненасильницькі злочини і при цьому відсиділи чверть терміну, вийшли на свободу", – уклав В. Бояров.