Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що закон про деолігархізацію може відіграти роль у зменшенні негативного впливу корпоративних інтересів на українську політику та економіку.
“Закон про деолігархізацію може відіграти роль у зменшенні згубного впливу корпоративних інтересів на українську політику та економіку. Це потрібно буде реалізувати законно і аполітично”, – написала посол на своїй сторінці у Twitter у четвер.
Сіммонс наголосила на необхідності підвищеної прозорості, рішучих антимонопольних заходів, реальної конкуренції в енергетичному секторі, сильної державної телерадіомовної компанії та судової реформи для того, “щоб цей крок став сталою реальністю”.
Як повідомлялося, Верховна Рада 23 вересня підтримала 279 голосами законопроект “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”, т. зв. закон про деолігархізацію.
Нагадаємо, голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вважає, що голова Верховної Ради Дмитро Разумков не підтримав би постатейну процедуру розгляду законопроекту про олігархів на пленарному засіданні в четвер, що стало б фінальною крапкою навантаження в їхніх розбіжностях.
“Я ще не дзвонив йому (Разумкову – ІФ) після ухвалення закону про олігархів, а під час. Він сказав, що процедура (розгляду законопроекту в другому читанні – ІФ) – сувора… Я гадаю, що Разумков не підтримав би таку процедуру… Це була б фінальна точка навантаження в наших розбіжностях. Це означало б, що повернення до миру немає, а наразі – є, наразі все ще нормально”, – сказав Арахамія журналістам у кулуарах парламенту в четвер.
Водночас він не уточнив, чи означало б це ініціювання процедури відставки Разумкова.