Терміново заборонити видачу всіх туристичних віз росіянам і оголосити “Єдину Росію” терористичною організацією! З таким закликом виступив Член комітету із закордонних справ британського парламенту, депутат Лейбористської партії Ліам Бірн у понеділок увечері після візиту до Києва.

На думку британського політика, успішний контрнаступ України можна пояснити трьома причинами: по-перше, Україна веде війну за незалежність і може мобілізувати більше ресурсів, по-друге, військова стратегія Росії провалилась, а по-третє, цьому сприяє військова допомога Заходу.

“На сьогодні Росія витратила величезні ресурси і мало що здобула та в короткостроковій перспективі не має сподівань на мобілізацію для досягнення нових проривів. Настав час вийти за межі фрази “Путін повинен зазнати поразки” та встановити цілі, підкріплені зобов’язаннями щодо військового постачання для їхнього досягнення”, – зазначив Бірн.

На думку депутата Британії, такими цілями можуть бути створення безпечного повітряного простору над Україною за рахунок комплексної протиповітряної оборони, повна деокупація її території, переслідування Росії за злочин агресії та воєнні злочини, стягнення репарацій і повернення всіх полонених і переміщених осіб.

“Крім того, пропоную розглянути посилення тиску на російську еліту шляхом оголошення “Єдиної Росії” терористичною організацією, як ми це зробили у випадку ЕТА, “Хезболли” чи ХАМАС, заборону на російські туристичні візи та сильніші гарантії для експорту (зерна), наприклад заборонена для польотів зона над Чорним морем”, – додав він.

Варто зазначити, що напередодні набуло чинності рішення Ради Євросоюзу про припинення дії угоди про спрощений візовий режим із Росією, в результаті для росіян зміняться умови й терміни оформлення шенгенських віз.

Так, терміни розгляду документів і видачі віз тепер становитимуть щонайменше 15 днів, у деяких випадках – до 45 днів. Візовий збір зріс із 35 до 80 євро. Для дітей віком 6–12 років – з 35 до 40 євро. Крім того, зросте кількість необхідних для подання документів. Консульства шенгенських країн можуть вимагати в заявників додаткові документи, зокрема ті, що не входять до стандартного переліку для заяви.

Єврокомісія закликала країни здійснювати ретельну перевірку заявок від громадян РФ та видавати їм шенген під одноразові короткочасні поїздки.

Ще весною президентка Європейського парламенту Роберта Метсола заявила, що вважає за потрібне застосувати санкції стосовно всіх членів путінської партії “Єдина Росія”.

Про це вона сказала в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Ми маємо розширити санкції на всіх членів “Єдиної Росії” – усіх членів путінської партії. Їх приблизно 2 млн, і всі вони політично видимі. Я гадаю, що це може бути зроблено”, – сказала Метсола.

Відповідаючи на запитання про здатність ЄС і надалі одностайно ухвалювати рішення щодо санкцій для Росії зважаючи на недавнє переобрання прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який має репутацію союзника Путіна, президентка Європарламенту сказала: “Для мене позиція не змінилася і не має змінитись. Насамперед ми маємо дивитися в майбутнє, де в плані енергоресурсів ми не залежимо від Кремля взагалі. Це те, де ми прямо чи опосередковано фінансуємо цю війну”.

Вона констатувала, що вже є “дуже обнадійливі та надихаючі рішення, ухвалені низкою держав-членів, аби повністю відмовитися від російської електрики та енергоносіїв”.

“Звісно, кожна країна має свої обставини, свою реальність – є такі, які на 100% залежать від Росії. Але я гадаю, що наш меседж полягає в тому, що ми не зупинимося, доки не перестанемо бути залежними від Росії взагалі. Щодо єдності – я продовжуватиму сподіватися, що єдність буде збережена. І я закликаю інших лідерів європейських інституцій гарантувати, що так і буде”, – наголосила президентка Європарламенту.