Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що Верховна Рада України дев’ятого скликання допрацює до кінця своєї каденції. Таку думку він висловив на телеканалі NewsOne в програмі “Особистий формат” 12 вересня.

“Якщо ми говоримо про те, скільки пропрацює Верховна Рада України, то я думаю, що вона допрацює до кінця своєї каденції, як це і передбачено Конституцією”, – сказав Разумков.

За словами спікера Ради, сьогодні немає законних підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

“Тут не повинно бути відчуттів. Тут є закон. У даному випадку це Конституція держави. Саме вона чітко визначає підстави для дострокового припинення повноважень Ради. Жодної з цих умов не існує”, – сказав він.

Разумков порекомендував працювати так, щоб не замислюватися, коли закінчиться час роботи на посаді депутата або спікера Ради.

Позачергові вибори до Верховної Ради відбулися 21 липня.

Вибори відбулися за змішаною системою: половину депутатів обирали за пропорційним принципом, який передбачає закриті партійні списки і п’ятивідсотковий прохідний бар’єр, другу половину – за мажоритарним У парламент мають обрати 225 депутатів за списками і 199 – у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводили).

3 серпня Центрвиборчком оголосив остаточні результати виборів у Раду за партійними списками, до парламенту пройшло п’ять партій: “Слуга народу” набрала 43,16%, “Опозиційна платформа – За життя” – 13,05%, “Батьківщина” – 8,18%, “Європейська солідарність” – 8,10%, “Голос” – 5,82%.

5 серпня ЦВК визнала обраними 198 зі 199 мажоритарників. Виняток становить округ №210 у Чернігівській області, де повторно перераховували голоси.

7 серпня “Голос України” та “Урядовий кур’єр” опублікували списки обраних депутатів Верховної Ради. У них вказано імена 225 нардепів, які пройшли в парламент за багатомандатним округом, і 198 депутатів, які балотувалися в одномандатних округах.